ДИҚҚАТ, «ИШОНЧ ТЕЛЕФОНИ»!
Агар Сизга божхона қонунчилиги бузилишига доир ҳолатлар ёки божхона ходимларининг ноқонуний ҳаракатлари маълум бўлса Давлат божхона қўмитасига 11-08 қисқа рақамли «Ишонч телефони» орқали хабардор қилишингизни сураймиз.
Жисмоний шахслар ва юридик шахсларнинг мурожаатларини "Ишонч телефонлари" орқали қабул қилиш ҳафтанинг барча кунларида 24 соат давомида узлуксиз амалга оширилади.
Унда фуқаролар божхона органлари ходимлари томонидан йўл қўйилаётган коррупция ва бошқа ноқонуний хатти-ҳаракатлар, шунингдек божхона соҳасига оид содир этилган ёки этилаётган жиноятлар ва бошқа ҳуқуқбузарликлар ҳақида хабар беришлари мумкин.
Мурожаатлар анонимлиги кафолатланади.
Агар берилаётган маълумотлар юқорида санаб ўтилган ҳолатлар билан боғлиқ бўлмаса ёки божхона органлари фаолиятига дахлдор бўлмаса, у ҳолда маъсул ходим томонидан унинг хабар юзасидан қаерга мурожаат қилиш кераклиги бўйича тушунтиришлар берилади.
Қўнғироқ эгаси томонидан берилган маълумотлар сир тутилиши кафолатланади.
Ишонч телефони орқали келиб тушган мурожаат белгиланган тартибдарўйхатга олинади ва билдирги асосида раҳбариятга киритилади ҳамда қонунчиликда белгиланган тартибда ва муддатларда кўриб чиқилади.

ATTENTION, “HELPLINE”!
If you are aware of any cases of customs law infringement or illegal actions of the customs officers, please inform the State Customs Committee on the hotline 11-08.
Reception of applications from individuals (physical) and legal entities through “Hotline” is carried out every day for 24 hours.
Citizens can report on corruption and other illegal actions by customs officials, as well as other offenses and illegal actions related to customs.
Anonymity of applications is guaranteed.
If the information provided is not associated with the above mentioned cases or is not related to the Customs authorities, then the responsible officer explains where to send a complaint.
The confidentiality of the information provided by the caller is guaranteed.
The application, received through the hotline, is registered and submitted to the management in prescribed manner on the basis of the statement and considered in accordance with the procedure and terms established by the legislation.