Божхона органларининг расмий веб-сайтларига жойлаштириш мажбурий бўлган ахборотлар рўйхати
2. Божхона органлари фаолиятига доир норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар, шунингдек уларнинг ижро этилиши тўғрисидаги маълумотлар;
3. Божхона органлари томонидан қабул қилинган норматив-ҳуқуқий, норматив ва бошқа ҳужжатларга ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш, шунингдек ушбу ҳужжатларни ўз кучини йўқотган деб топиш тўғрисидаги маълумотлар;
4. Божхона органлари томонидан ишлаб чиқилаётган норматив-ҳуқуқий ва бошқа ҳужжатларнинг лойиҳалари тўғрисидаги маълумотлар;
5. Божхона органлари томонидан давлат дастурлари ҳамда бошқа дастурлар амалга оширилиши тўғрисидаги маълумотлар;
6. Божхона органлари томонидан ўтказиладиган оммавий тадбирлар (мажлислар, кенгашлар, учрашувлар, матбуот конференциялари, брифинглар, семинарлар, давра суҳбатлари ва бошқалар) тўғрисидаги маълумотлар;
7. Божхона органларининг давлат ҳокимияти ва бошқарувининг бошқа органлари, жисмоний ва юридик шахслар, шунингдек хорижий ва халқаро ташкилотлар билан ҳамкорлиги тўғрисидаги маълумотлар;
8. Амалга оширилишида божхона органлари иштирок этаётган Ўзбекистон Республикасининг халқаро шартномалари тўғрисидаги маълумотлар;
9. Божхона органларининг фаолияти соҳасига тааллуқли бўлган тармоқнинг (ҳудуднинг) ҳолатини ва унинг ривожланиш суръатини тавсифловчи асосий кўрсаткичлар ҳақидаги, шу жумладан ижтимоий-иқтисодий ривожланиш кўрсаткичлари тўғрисидаги маълумотлар;
10. Божхона органлари томонидан ўтказиладиган (ташкил этиладиган) очиқ танловлар (тендерлар) ва кимошди савдолари тўғрисидаги маълумотлар;
11. Бўш иш ўринлари, ишга қабул қилиш шартлари ва бўш иш ўринларини эгаллаш учун номзодларга қўйиладиган талаблар тўғрисидаги маълумотлар;
12. Божхона органлари томонидан тузилган мувофиқлаштирувчи ва маслаҳат органлари тўғрисидаги маълумотлар;
13. Божхона органларининг очиқ ҳайъат мажлисларини ўтказиш режалари, шу жумладан мажлисларнинг кун тартиби лойиҳалари, улар ўтказиладиган сана, жой ва вақт, мажлисларда ҳозир бўлиш тартиби;
14. Божхона органларининг раҳбарлари тўғрисидаги маълумотнома тарзидаги ахборот (фуқароларни қабул қилиш кунлари ва ҳоказо);
15. Божхона органларининг иш тартиби тўғрисидаги маълумотлар, уларнинг телефон рақамлари ҳамда почта манзиллари, электрон почта манзиллари, маълумот хизмати ва ишонч телефонларининг рақамлари, жамоат транспортининг қатнов йўллари, тўхташ жойларининг номлари ва йўналиш рақамлари;
16. Божхона органларининг раҳбарлари, шунингдек ушбу органлар томонидан ваколат берилган мансабдор шахслар чиқишларининг ҳамда баёнотларининг матнлари;
17. Божхона органлари ҳузурида оммавий ахборот воситалари вакилларини аккредитация қилиш тартиби тўғрисидаги ахборот;
18. Божхона органлари томонидан кўрсатиладиган давлат хизматларининг рўйхати;
19. Божхона органларининг фаолияти тўғрисидаги таҳлилий маърузалар ҳамда ахборот тусидаги шарҳлар;
20. Ариза, таклиф ва шикоятларни қабул қилиш тартиби тўғрисида ахборот;
21. Божхона органларининг фаолияти тўғрисида ахборот олишга доир сўровларни қабул қилиш тартиби ҳақидаги ахборот;
22. Келиб тушган ариза, таклиф ва шикоятларни, шунингдек давлат ҳокимияти ва бошқаруви органларининг фаолияти тўғрисида ахборот олишга доир сўровларни кўриб чиқишнинг умумий натижалари ҳақидаги ахборот.
Божхона органларининг фаолияти тўғрисидаги ахборот жумласига қонун ҳужжатларига мувофиқ бошқа маълумотлар ҳам киритилиши мумкин.

Перечень обязательной информации о деятельности таможенных органов, размещаемой на их официальных веб-сайтах
3622
На официальных сайтах таможенных органов размещается следующая информация:
1. Нормативно-правовые акты, определяющие правовой статус таможенных органов;2. Информация о нормативно-правовых актах о деятельности таможенных органов, а также об их осуществлении;
3. Информация о внесении изменений и дополнений в нормативно-правовые, нормативные и иные документы, принятые таможенными органами, а также информация о недействительности этих документов;
4. Информация о проектах по нормативно-правовым и иным документам, разрабатываемых таможенными органами;
5. Информация об осуществлении таможенными органами государственных и других программ;
6. Информация о публичных мероприятиях (собрания, совещания, встречи, пресс-конференции, брифинги, семинары, круглые столы и т. д.), проводимые таможенными органами;
7. Информация о сотрудничестве таможенных органов с другими органами государственной власти и управления, физическими и юридическими лицами, а также с иностранными и международными организациями;
8. Информация о международных договорах Республики Узбекистан, в которых участвуют таможенные органы;
9. Информация об официальных опубликованных показателях, характеризующих состояние сектора (региона) и темпы развития таможенных органов, включая показатели социально-экономического развития;
10. Информация об открытых тендерах и аукционах, проводимых таможенными органами;
11. Информация о вакансиях, условиях работы и требованиях к кандидатам;
12. Информация о координационных и консультативных органах, созданных таможенными органами;
13. Планы проведения открытых заседаний таможенных органов, включая проектов по повесткам дня, дату, место и время их проведения, а также, порядок их появления на собраниях.
14. Информация в виде краткого сведения о руководителях таможенных органов (дни приема граждан и т. д.);
15. Информация о порядке работы таможенных органов, номерах телефонов и почтовых адресах, адресах электронной почты, номерах информационных услуг и горячих линий, маршрутах общественного транспорта, названиях и номерах линий парковки;
16. Тексты выступлений и заявлений руководителей таможенных органов, а также уполномоченных этими органами должностных лиц.
17. Информация о порядке аккредитации представителей средств массовой информации в таможенных органах;
18. Перечень государственных услуг, предоставляемых таможенными органами;
19. Аналитические отчеты о деятельности таможенных органов и комментарии в форме информации;
20. Информация о порядке приёма заявок, предложений и жалоб;
21. Информация о порядке получения запросов о предоставлении информации касаемых деятельности таможенных органов;
22. Информация о полученных заявках, предложениях и жалобах, а также общие результаты рассмотрения заявок на информацию о деятельности органов государственной власти и управления.
Информация о деятельности таможенных органов может включать и другую информацию в соответствии с законодательством.