Спаркдаги 192 грамм “героин” фош бўлди
Гиёҳвандлик ҳозирги кунда инсон ҳаётига хавф солиши билан бир қаторда энг жиддий ва глобал муаммога айланиб бораётгани ҳеч кимга сир эмас. Унинг оқибатида қанчадан-қанча инсонлар саломатлигини йўқотиб, кўплаб оилаларнинг тинчи бузилмоқда.
Шу боис гиёҳвандликка қарши курашиш ва бу иллатнинг зарарли оқибатларини бартараф этиш мақсадида барча ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари сингари божхона тизимида ҳам тизимли чора-тадбирлар  амалга оширилмоқда.
Хусусан, Тошкент вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари Давлат хавфсизлиги хизмати ходимлари билан ҳамкорликда тезкор тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида фуқаро М.А. бошқарувидаги “Спарк” русумли автотранспорт воситаси тўхтатилиб ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, автотранспорт воситасининг орқа чап ўриндиғи остига оғирлиги 192 грамм “героин” гиёҳвандлик моддаси яширилганлиги аниқланди.
Ҳозирда юқоридаги ҳолат юзасидан божхона органлари томонидан терговга қадар текширув олиб борилмоқда.

192 grams of "heroin" were hidden in a car.
It is no secret that drug addiction is a serious and global problem today as well as a threat to human life. As a result, many people are losing their health and the peace of many families is being disrupted.
Therefore, in order to combat drug addiction and eliminate the harmful effects of this scourge, as in all law enforcement agencies, systematic measures are being taken in the customs system.
In particular, the staff of the Department for Combating smuggling and customs audit of the Tashkent region customs administration together with the staff of the State Security Service conducted an operation.
During the event, the "Spark" vehicle driven by citizen M.A. was stopped and inspected in accordance with the established procedure.
As a result, it was found that 192 grams of "heroin" was hidden under the rear left seat of the vehicle.