Гиёҳвандлик воситасини 4 минг АҚШ долларига пулламоқчи бўлган шахс қўлга олинди
Хусусан, Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари вилоят ИИБ ходимлари билан ҳамкорликда гиёҳвандлик воситаларининг ноқонуний айланмасини олдини олиш юзасидан тезкор тадбир ўтказишди.
Тезкор тадбир давомида, фуқаро М.Ш. фуқаро Қ.Ю.дан сотиб олган 323,11 гр. оғирликдаги “гашиш” гиёҳвандлик воситасини шартли харидорга 4 минг АҚШ доллари эвазига сотмоқчи бўлган вақтида ашёвий далиллар билан қўлга олинди.
Шунингдек, фуқаро М.Ш.нинг эгнидаги кийими чўнтагида ҳам 0,27 грамм “гашиш” гиёҳвандлик воситаси борлиги аниқланди.
Тезкор тадбир давом эттирилиб, яна бир фуқаро М.А ҳам белгиланган тартибда холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Натижада, унинг қўл телефони ғилофи орасида 0,88 грамм ҳамда “Нексия 2” русумли автомашинасининг ҳайдовчи ўриндиғи остида 0,73 грамм оғирликдаги “гашиш” гиёҳвандлик воситаси яширилганлиги фош бўлди.
Тезкор тадбир давомида жами 324.99 грамм “гашиш” гиёхвандлик воситалари қонунбузарлардан ашёвий далил сифатида олинди.

В частности, в ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Андижанской области во взаимодействии с представителями других правоохранительных органов, выявлен и предотвращен незаконный оборот наркотических средств.
В ходе мероприятия был задержан с поличным гражданин М.Ш., в момент попытки перепродажи условному покупателю за 4 тыс. долларов США купленное у гражданина К.Ю. наркотическое средство «гашиш» массой 323,11 гр.
Также, при гражданине М.Ш., в кармане надетой на него одежды, было обнаружено еще 0,27 гр. гашиша.
Мероприятие было продолжено и при участии понятых в установленном порядке был досмотрен и гражданин М.А.
В результате проверок под водительским сиденьем принадлежавшего гражданину автомобиля марки «Nexia 2» было обнаружено 0,73 гр., а под чехлом его сотового телефона 0,88 гр. наркотического средства «гашиш».
В результате проведенных оперативных мероприятий из незаконного оборота изъято 324,99 гр. наркотического средства «гашиш».