Урганчга келаётган “Кобальт” йўловчиси чўнтагида гиёҳвандлик моддалари борлиги аниқланди
Гиёҳвандлик моддаларининг ноқонуний айланмасига қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Жумладан, Хоразм вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа органлар билан ҳамкорликда гиёҳвандлик моддаларининг ноқонуний айланмасига қарши тезкор тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида, “Тошкент-Урганч” йўналишида ҳаракатланаётган “Кобальт” русумли автомашина тўхтатилиб, ўрнатилган тартибда назоратдан ўтказилди.
Натижада, автомашинада йўловчи сифатида келаётган фуқаро И.М.нинг чўнтагидан 1 дона оқ рангли целофан пакетга ўралган 0,2 грамм “Опий” гиёҳвандлик моддаси, 5 дона “Трамадол” ҳамда 1 дона капсулада “Лирика” ёзувли таблеткалар борлиги аниқланди.
Шунингдек, фуқаро И.М.га тегишли полиэтилен сумкадаги 2 дона ўрамда 153,5 грамм бўлган “Опий” гиёҳвандлик моддаси ашёвий далил сифатида олинди.

У пассажира автомобиля «Cobalt» в карманах обнаружены наркотики
В частности, в ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Хорезмской области во взаимодействии с представителями других правоохранительных органов, выявлен и предотвращен незаконный оборот наркотических средств, а также наркосодержащих и психотропных препаратов.
В ходе мероприятия был остановлен и осмотрен в установленном порядке при участии понятых автомобиль марки «Cobalt» ехавший по направлению «Ташкент-Ургенч».
В результате, в карманах гражданина И.М., ехавшего в автомобиле в качестве пассажира, были обнаружены 1 полиэтиленовый сверток в котором оказалось наркотическое вещество «опий» в количестве 0,2 грамма, 5 единиц таблеток «Трамадол» и одна единица капсулы психотропного препарата «Лирика».
Также, в полиэтиленовом пакете, который также принадлежал пассажиру И.М., были обнаружены 2 свертка с наркотическим веществом «опий» общим весом 153,5 граммов.