Божхоначилар томонидан 5 кг.дан ортиқ гиёҳванд моддалар ушлаб қолинди
Тошкент вилояти божхона бошқармаси ходимлари ДХХ ходимлари билан ҳамкорликда гиёҳвандлик воситалари контрабандаси ва ноқонуний муомаласини олдини олишга доир тезкор тадбир ўтказишди.
Божхоначилар томонидан 5 кг.дан ортиқ гиёҳванд  моддалар ушлаб қолинди
Тезкор тадбир давомида муқаддам Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 273-моддаси билан жиноий жавобгарликка тортилган Тошкент вилояти Олмалиқ шахрида истиқомад қилувчи Т.В.В. исмли шахс ёнида “гашиш” гиёҳвандлик воситаси борлиги аниқланган. Шунингдек, унинг жиноий шериклари бўлмиш 6 нафар шахслар ҳам аниқланиб, улар гиёҳвандлик воситаларини қонунга хилоф муомалага киритаётган вақтда қўлга олинган.
Ўтказилган тадбир давомида 3 кг 565 грамм “гашиш”, 1 кг 997 грамм “опий” гиёҳвандлик воситалари ашёвий далил тариқасида олинди.
Терговга қадар текширув давомида юқоридаги гиёҳвандлик воситалари Тожикистон Республикасидан ноқонуний йўллар орқали Ўзбекистон Республикасига олиб ўтилганлиги маълум бўлди.
Мазкур холат юзасидан божхона органлари томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 276, 273 ва 246-моддалари билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов органига юборилди.

Officers of the customs department of the Tashkent region in cooperation with the State Security Service have organized an operation to prevent drug smuggling.
Customs officers seized more than 5 kg of drugs.
During the operatively-search activities a resident of Almalyk city of Tashkent region T.V, who was previously prosecuted under article 273 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, was found to have a "hashish" near him. Also, six of his criminal associates were identified and detained while they were trying to sell drugs illegally.
During the operation, "hashish" weighing 3 kg 565 grams and 1 kg 997 grams of opium were seized as material evidence.
In the course of investigation it was established that the above drugs were illegally transported from the Republic of Tajikistan to the Republic of Uzbekistan.
In this case, the customs authorities initiated a criminal case under articles 276, 273 and 246 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan.