Гиёҳванд моддалар савдоси фош қилинди
Жумладан, Хоразм вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаро С.Д. оғирлиги 0,31 грамм бўлган “героин” гиёҳвандлик воситасини сотган вақтида тўхтатилиб қолинди.
Шундан сўнг, фуқаро С.Д. бошқарувидаги “Нексия” русумли автомашина белгиланган тартибда кўздан кечирилганида 1,01 грамм “марихуана” гиёҳвандлик моддаси ва 0,5 мл “героин” гиёҳвандлик моддаси махсус эритмаси борлиги аниқланди.
Олинган тезкор маълумотга асосан ўтказилган тадбирда фуқаро Я.Ш оғирлиги 0,23 грамм бўлган “героин” гиёҳвандлик моддасини сотган пайтида тадбир иштирокчилари томонидан ушланди.
Худди шунингдек, тезкор тадбир давомида фуқаро А.С томонидан 1 дона “Спички” ёзувли гугурт қути ичида оғирлиги 5,1 грамм “марихуана” гиёҳвандлик моддаси ҳамда 2 дона “Regapen” кучли таъсир қилувчи таблеткаларни яширинча сотаётган вақтда тўхтатилди.
Шундан кейин фуқаро А.С бошқарувидаги «Кобальт» русумли автомашина белгиланган тартибда холислар иштирокида кўздан кечирилганида, оғирлиги 3,7 грамм “марихуана” гиёҳвандлик моддаси ҳамда 4 дона “Regapen” кучли таъсир қилувчи таблеткалари борлиги аниқланди.
Ўтказилган тадбир давомида фуқаро А.С.дан жами 8,8 грамм “марихуана” гиёҳвандлик моддаси ҳамда 6 дона “Regapen” номли кучли таъсир қилувчи таблеткалар ашёвий далил сифатида олиб қўйилди.
Ҳозирда мазкур ҳолатлар юзасидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг тегишли моддалари билан жиноят иши қўзғатилган.

Illegal drug trafficking was revealed
In particular, during the operational activities of the Anti-Smuggling department of the Khorezm Regional Customs administration, the citizen S.D. was stopped during the sale of heroin weighing 0.31 grams.
After that, his car was also examined and operatives have found to 1.01 grams of marijuana and 0.5 ml of melted heroin in it.
According to the operative information obtained during the event, citizen Y.Sh. was detained by the participants of the event while selling heroin weighing 0.23 grams.
Also, during the operation, a citizen A.S. was stopped while selling a 5.1 gram of marijuana and 2 pills of "Regapen" pills in the box of matches.
Then a "Cobalt" car driven by the citizen A.S. was examined in the presence of witnesses in the prescribed manner, and weighed 3.7 grams of marijuana and 4 pills Regapen were found in it.
During the event, a total of 8.8 grams of marijuana and 6 pills of Regapen were seized as physical evidence.
A criminal case has been launched according to relevant articles of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan.