357 миллион сўмлик товар моддий бойликлари манзилга етиб бормади
Республикамиз божхона ходимлари томонидан товар моддий-бойликларнинг ноқонуний айланмасига қарши самарали кураш олиб борилмоқда.
Яқинда Тошкент шаҳар божхона бошқармасининг Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идора вакиллари билан ҳамкорликда  катта миқдордаги товар-моддий бойликларнинг ноқонуний айланмасини фош қилишди.
Пойтахтимизда ўтказилган тезкор тадбир давомида, фуқаролар И.М. ва М.Х.га тегишли иккита “Isuzu”  русумли автомашиналар тўхтатилиб, автомашина юкхоналари белгиланган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, автомашина юкхонасида божхона расмийлаштирувидан ўтказилганлигини тасдиқловчи ҳужжатлари бўлмаган, хорижда ишлаб чиқарилган умумий қиймати 357 миллион сўмлик 30 дона телевизорлар, қарийб 12 минг дона сақичлар, салкам 3000 дона сифати кафолатланмаган тиббий воситалар ва бошқа товар-моддий бойликлари уддабуронлик билан яширилганлиги маълум бўлди.

357 million soums worth of non declared goods found in trucks
Customs officers timely prevent the facts of illegal movement of goods through the customs borders of our state.
0eb7b948_6d30_a6f6_1546_328d81c6ccff_news_.jpg
The other day, as a result of a joint operational event held by employees of the Department for Combating Smuggling and Customs Violations and representatives of other law enforcement agencies of Tashkent, another violation of the illegal circulation of goods was stopped.
During the operational event, on the basis of the information received earlier, two Isuzu trucks were stopped and checked in accordance with the established procedure driven by citizens I.M. and M.Kh.
As a result of the inspection, illegally transported TV sets, about 12 thousand units of chewing gums, about 3 thousand units of medical supplies of unknown quality and much more were found inside the trucks. The drivers did not have accompanying documents for the discovered goods.