Божхоначилар 28 минг дона психотроп дори воситаларининг ноқонуний айланмасига чек қўйишди
Бугунги кунда таркибида психотроп моддалар мавжуд бўлган дори-дармон воситаларининг республикамиз ҳудудига яширин йўллар билан олиб кирилишига қарши курашишда божхона органлари томонидан тизимли ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан, Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан таркибида психотроп моддалари мавжуд бўлган дори воситаларининг ноқонуний айланмасига қарши тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида фуқаро М.Г. чегара ҳудудидан йўловчи такси орқали бериб юборилган 2 дона қутиларга солинган дори воситаларини кутиб турган вақтида тадбир иштирокчилари томонидан қўлга олинди.
Қутиларда умумий қиймати  300 миллион сўмлик 28000 дона кучли таъсир қилувчи психотроп дори воситалари борлиги аниқланди.

Предотвращена попытка незаконного оборота 28 тысяч единиц психотропных препаратов
Как известно, потребление наркотических средств или психотропных веществ, реализация которых на территории нашей Республики ограничена, без назначения врача запрещено законом.
В целях выявления и пресечения правонарушений, связанных с незаконным и тайным ввозом лекарственных препаратов, запрещенных или ограниченных к обороту на территории нашей страны сотрудниками таможенных органов регулярно проводятся оперативно розыскные мероприятия.
На днях, сотрудниками Управления по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Ферганской области в ходе проведенного оперативного мероприятия пресечен незаконный оборот большой партии  психотропных препаратов.
Во время мероприятия на приграничной с соседним государством территории на основании оперативной информации был задержан гражданин М.Г. при получении 2-х коробок, переданных ему через попутное такси.
В результате проверок выяснилось, что в коробках содержалось 28 тысяч единиц сильнодействующих психотропных препаратов на сумму 300 миллионов сум.