Гиёҳванд моддаларининг ноқонуний савдоси пишмай қолди
Божхона органи ходимлари ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идоралар вакиллари билан ҳамкорликда гиёҳвандлик моддаларининг ноқонуний айланмасига қарши кескин кураш олиб боришмоқда.
Жумладан, Тошкент шаҳар ҳамда Тошкент вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари ДХХ Давлат чегараларини ҳимоя қилиш қўмитаси ходимлари билан ҳамкорликда Келес шаҳрида тезкор тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида, қўшни давлат фуқароси Ф.М. фуқаро А.Х.га  намуна сифатида олиб келган, пакетчаларга жойланган марихуана гиёҳвандлик воситасини бераётган вақтида тезкор ходимлар томонидан ашёвий далиллар билан  қўлга олинди.
Тезкор тадбир давом эттирилиб, фуқаро А.Х.нинг яшаш хонадони ҳам белгиланган тартибда кўздан кечирилди ва ушбу шахс ўз яшаш уйида йирик миқдорда гиёҳвандлик моддаларини сақлаб келаётганлиги аниқланди.
Ўтказилган тадбир давомида жами бўлиб, 655,44 грамм марихуана ва 1 туп наша ўсимлиги ашёвий далил сифатида олинди.
Мазкур ҳолат юзасидан божхона органлари томонидан Жиноят кодексининг тегишли моддалари билан жиноят иши қўзғатилди.

Illegal trafficking of drugs have been revealed
Customs officials, together with representatives of other law enforcement agencies, are engaged in a fight against illegal drug trafficking.
33e5eaee_52cb_678f_16ef_632ceb40b863_news_.jpg
In particular, employees of the Department of Combating Smuggling and customs violations of the Customs Administration of Tashkent city and Tashkent region jointly with the State Border Protection Committee of the State Security Service held an operational event in Keles.
During the event, a resident of a neighboring state F.M. was detained by officers on suspicion of smuggling marijuana in packages, which the citizen brought as trial consignment  to a citizen A.X..
The operation was continued and the resident's house was searched in the prescribed manner, and it was established that the man was storing large quantities of drugs in his home.
During the event, a total of 655.44 grams of marijuana and one herb were seized as physical evidence.
In this case, the customs authorities initiated a criminal case according the relevant articles of the Criminal Code.