Халқаро божхона форуми: Ўзбекистон эътибор марказида!
Аввал хабар берганимиздек, 2019 йил 24-25 октябрь кунлари Москва шаҳрида бўлиб ўтаётган Халқаро божхона форумида Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси делегацияси ҳам муносиб иштирок этмоқда.
Форумнинг бугунги иш куни ҳам ёрқин лаҳзаларга бой бўлди.
Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси делегацияси томонидан ташкиллаштирилган экспозиция бугун ҳам форумга ташриф буюрувчилар билан гавжум бўлди.
.
Хусусан, Тожикистон божхона хизмати раҳбари Ҳуршед Каримзода ҳам Ўзбекистон экспозициясидаги маълумотлар билан яқиндан танишиб, божхона органларига жорий қилинаётган илғор усулларга юқори баҳо берди.
Шунингдек, Ҳ.Каримзода билан учрашув доирасида божхона соҳасидаги ўзаро ҳамкорликнинг бугунги ҳолати ва уни келгусида янада яхшилаш юзасидан фикр-мулоҳазалар алмашилди.
Форумга ташриф буюрган Россия божхона хизмати фахрийлари ҳам Ўзбекистонда бугунги кунда олиб борилаётган оқилона сиёсат ва кенг миқёсдаги ислоҳотларни диққат билан кузатиб боришаётганини билдиришди.
Хусусан, миллий божхона тизимидаги илғор тажрибаларни халқаро миқёсда тарғиб қилиш ва бошқа давлатларга ҳам тавсия қилиш муҳим эканлигини қайд этишди.

Международный таможенный форум: Узбекистан в центре внимания!
Как сообщалось ранее, делегация Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан также участвует в Международном таможенном форуме в Москве 24-25 октября 2019 года.
Сегодняшний день форума также был полон ярких моментов.
Экспозиция, организованная делегацией Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан, по-прежнему была заполнена посетителями.
В частности, глава Таможенной службы Таджикистана Хуршед Каримзода также ознакомился с узбекской экспозицией и высоко оценил передовые методы, внедряемые для таможенных органов.
Также, в ходе встречи с Х.Каримзодой состоялся обмен мнениями о текущем состоянии и дальнейшем совершенствовании таможенного сотрудничества.
Приглашённые на форум ветераны российской таможенной службы также отметили, что активно следят за масштабными реформами, которые сейчас проводятся в Узбекистане.
В частности, они подчеркнули важность пропаганды лучших практик в национальной таможенной системе на международном уровне и рекомендации его другим странам.