Божхона ва ДХХ ходимлари 516 минг 486 АҚШ долларини мамлакатимиздан ноқонуний олиб чиқишга уринган шахсни қўлга олишди (+видео)
2090
Давлат божхона қўмитаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси ходимлари ДХХ ходимлари билан ҳамкорликда йирик миқдордаги нақд хорижий валюталарнинг ноқонуний айланмасига чек қўйишди.
Божхона ва ДХХ ходимлари 516 минг 486  АҚШ долларини мамлакатимиздан ноқонуний олиб чиқишга уринган шахсни қўлга олишди (+видео)
2019 йил 3 октябрь куни Фарғона вилоятида ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаро М.Н. бошқарувидаги “LADA XRAY” русумли автоулов қўшни давлатга ўтиш мақсадида ҳаракатланиб кетаётган вақтида тўхтатилди.
Автоуловни тўхтатиш жараёнида ҳайдовчи М.Н. мазкур автоуловдан ўрамларни олиб, қир-адирга яширишга уринган вақтида қўлга олинди.
Қора пакетларга солинган мазкур ўрамлар қонунбузарнинг ўзи ва холислар иштирокида кўздан кечирилганда, уларда жами 516 486 нақд АҚШ доллари мавжудлиги ва мазкур нақд хорижий валюталарни қўшни давлатга ноқонуний олиб чиқиш режалаштирилганлиги аниқланди.
Ҳозирда қонунбузардан нақд хорижий валюталар ашёвий далил сифатида олиб қўйилиб, ҳолат юзасидан суриштирув ҳаракатлари давом эттирилмоқда.

The Сustoms committee and the State Security Service officers detained a citizen who tried to take out over 516 thousand US dollars illegally.
1482
The department for Combating smuggling and customs violations of the State Customs Committee, together with law enforcement officers from the State Security Service, prevented the illegal circulation of cash foreign currency.
During the operational event held on October 3, 2019 in the Ferghana region, a car of the brand "LADA XRAY" belonged to citizen M.N. was stopped while driving to a neighboring country.
After stopping, driver M.N. was detained while trying to hide, wrapped in a ball of black packages in the fields near the highway.
Having studied the contents of these black packets with the participation of citizen M.N. and witnesses, law enforcement officials found that there were 516,486 US dollars in cash, which planned to export to a neighboring country.
Currently, foreign currency in cash has been seized as physical evidence and investigative measures are continuing on this fact of the offense.