Божхона ва ДХХ ходимлари 516 минг 486 АҚШ долларини мамлакатимиздан ноқонуний олиб чиқишга уринган шахсни қўлга олишди (+видео)
2090
Давлат божхона қўмитаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бошқармаси ходимлари ДХХ ходимлари билан ҳамкорликда йирик миқдордаги нақд хорижий валюталарнинг ноқонуний айланмасига чек қўйишди.
Божхона ва ДХХ ходимлари 516 минг 486  АҚШ долларини мамлакатимиздан ноқонуний олиб чиқишга уринган шахсни қўлга олишди (+видео)
2019 йил 3 октябрь куни Фарғона вилоятида ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаро М.Н. бошқарувидаги “LADA XRAY” русумли автоулов қўшни давлатга ўтиш мақсадида ҳаракатланиб кетаётган вақтида тўхтатилди.
Автоуловни тўхтатиш жараёнида ҳайдовчи М.Н. мазкур автоуловдан ўрамларни олиб, қир-адирга яширишга уринган вақтида қўлга олинди.
Қора пакетларга солинган мазкур ўрамлар қонунбузарнинг ўзи ва холислар иштирокида кўздан кечирилганда, уларда жами 516 486 нақд АҚШ доллари мавжудлиги ва мазкур нақд хорижий валюталарни қўшни давлатга ноқонуний олиб чиқиш режалаштирилганлиги аниқланди.
Ҳозирда қонунбузардан нақд хорижий валюталар ашёвий далил сифатида олиб қўйилиб, ҳолат юзасидан суриштирув ҳаракатлари давом эттирилмоқда.

Сотрудники таможенного комитета и СГБ задержали гражданина пытавшегося вывезти, незаконным путём, свыше 516 тысяч долларов США .
1892
На днях Сотрудниками Управления по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями Государственного таможенного комитета совместно с представителями Службы государственной безопасности был предотвращен незаконный оборот наличной иностранной валюты.
В ходе оперативного мероприятия, проведённого 3 октября 2019 года в Ферганской области был остановлен автомобиль марки "LADA XRAY".
После остановки, водитель автомобиля был задержан при попытке спрятать, завёрнутые в чёрного цвета полиэтилен свертки в полях вблизи автомобильной дороги.
Изучив при участии водителя автомобиля и понятых содержимое свертков сотрудники правоохранительных органов выяснили, что в них находилось в общей сложности 516 486 долларов США, которые водитель автомобиля планировал вывезти в соседнюю страну.
В настоящее время наличная иностранная валюта изъята в качестве вещественного доказательства и по данному факту правонарушения продолжаются следственные мероприятия.