Бир қарашда автомашина юкхонаси бўш, аммо...
Қашқадарё вилоятида рангли металл парчаларини мамалакатимиз ҳудудидан ноқонуний олиб чиқиб кетиш ҳолатларининг олдини олиш бўйича божхоначилар томонидан ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари билан ҳамкорликдаги тадбирлар давом эттирилмоқда.
Хусусан, Қашқадарё вилоят божхона бошқармаси ходимлари ҳамда ички ишлар идоралари вакиллари билан ҳамкорликда Чироқчи туманида ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаро Н.Б. бошқарувидаги Камаз русумли юк автомашинаси шубҳа остига олиниб, тўхтатилди ва холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Бир қарашда автомашина юкхонаси бўшдек туюлса-да, аммо юкхонада тахтадан яширин бўлма ҳосил қилингани аниқланди. Ушбу ҳуфёна жойга эса ҳеч қандай тегишли ҳужжатларга эга бўлмаган 1 тонна 244 килограмм рангли металл парчалари яширилган экан.
Ашёвий далил сифатида олинган, қиймати эса 16 млн. сўмлик рангли металл парчалари “Ўзиккиламчирангметзавод” АЖнинг вилоятдаги филиалига вақтинча сақловга топширилди.

At first sight the trailer was empty but ...
In Kashkadarya region, customs officers continue to work with law enforcement agencies to prevent the smuggling of non-ferrous metals from the territory of our country.
In particular, during the operational event in Chirakchi district held by customs officers of the Kashkadarya regional customs department together with the police officers, a Kamaz truck driven by N.B. was stopped and inspected in the presence of witnesses.
At first glance, the car's luggage seemed empty, but it was discovered that there were a secret place hidden with board. At this secret place was hidden 1 ton 244 kg of non-ferrous metals.
The non-ferrous scrap metal cost 16 million soums was obtained as material evidence and transferred to the regional branch of JSC "Uzikkilamchirangmetzavod".