Ярим килограммга яқин қуйма тиллаларни танасига яшириб олиб ўтишга уринган шахс тўхтатиб қолинди
Божхоначилар томонидан тилла ва заргарлик буюмларини яширинча олиб ўтилишига қарши самарали кураш олиб борилмоқда.
Давлат божхона қўмитаси "Тошкент-АЭРО" Ихтисослаштирилган божхона комплекси ходимлари “Тошкент” халқаро аэропортидан хорижга учиб кетаётган фуқаро Г.Х.нинг ноқонуний хатти-ҳаракатларига чек қўйишди.
Ушбу шахс холислар иштирокида сканер қурилмаси ёрдамида божхона назоратидан ўтказилганда у қуйма тилла бўлакларини ўз танасига беркитиб олганлиги аниқланди.
Натижада, фуқаро Г.Х.дан яширинча олиб ўтишга уринилган жами 434,6 граммни ташкил этувчи 14 дона думалоқ шаклдаги қуйма тиллалар ашёвий далил сифатида олинди.

Задержан гражданин, пытавшийся провезти в своем теле около полу килограмма золота
Сотрудники Государственного таможенного комитета в международном аэропорту “Ташкент” пресекли незаконные действия улетающего за рубеж гражданина Г.Х.
В результате проведенного при участии понятых таможенного контроля с использованием современного сканирующего оборудования выяснилось, что во внутренних органах гражданина находятся инородные металлические предметы.
Оказалось, что гражданин Г.Х. таким способом пытался незаконно вывезти золото, в общем количестве более 434 гр., в виде 14 единиц небольших гладких слитков.