Давлат божхона қўмитаси енгил ва юк автотранспорт воситаларида ҳамда автобусларда республикамиздан чиқиб кетаётган ташувчилар ва жисмоний шахслар учун яна бир қулайликни тақдим этади.
Эндиликда чегара-божхона постларида чиқиш йўналишида навбатда турган енгил ва юк автотранспорт воситалари ва автобуслар сони тўғрисидаги маълумотларни Давлат божхона қўмитаси веб-сайтидаги онлайн таблодан билиш имконияти жорий қилинди
Бунинг учун Давлат божхона қўмитаси расмий веб-сайтининг (www.bojxona.uz  ёки www.customs.uz) “Жисмоний шахслар учун” бўлимидаги “Чегара божхона постларида навбатда турган автотранспорт воситалари сони тўғрисидаги маълумот” саҳифасига кирсангиз кифоя.
Мазкур табло Давлат божхона қўмитасининг “Авто” ягона автоматлаштирилган ахборот тизимига интеграциялаштирилган бўлиб, ундаги маълумотлар ҳар 6 соатда автоматик равишда янгиланади – дейди Божхона назоратини ташкил этиш бошқармаси катта инспектори Акмал Эшонов. - Бундан ташқари, мазкур табло орқали чегара божхона постларида бир сутка давомида республикамизга кирган ёки чиққан автотранспорт воситалари сони тўғрисидаги маълумотларни ҳам кўриш мумкин.
Бу янгилик энг аввало чегара божхона постларида енгил ва юк автотранспорт воситалари тирбандликларнинг олдини олиш билан бир қаторда ташувчиларга навбатда турган автотранспорт воситалари сонидан келиб чиқиб, ҳаракатланиш йўналишларини ўзгартиришларида ҳам ёрдам беради.

Отныне, информацию о количестве автомобилей, стоящих в очереди на пограничных таможенных постах, вы можете узнать в режиме онлайн через интернет!
18540
Сколько автомобилей стоят в очереди на пограничных таможенных постах? Об этом вы можете теперь узнать в режиме онлайн через интернет!
Государственный таможенный комитет предоставляет еще одно удобство перевозчикам и физическим лицам, выезжающим из страны на легковых и грузовых транспортных средствах, а также в автобусах.
Отныне, информацию о количестве автомобилей, стоящих в очереди на пограничных таможенных постах, вы можете узнать на веб-сайте ГТК по онлайн-табло в режиме онлайн.
Для этого Вам всего лишь нужно зайти на официальный сайт Государственного таможенного комитета (www.bojxona.uz или www.customs.uz), найти раздел «Для физических лиц» и перейти на страницу «Информацию о количестве автомобилей, стоящих в очереди на пограничных таможенных постах».
Это нововведение, прежде всего, послужит предотвращению пробок, а также поможет перевозчикам изменить направление движения в зависимости от количества автомобилей стоящих в очереди.