Автоуловга бозори чаққон телевизор ва пиротехника ортилган экан
Жиззах вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари ҳамда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи идоралар вакиллари томонидан Жиззах шаҳри ҳудудида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида Жиззах шаҳри “Зебо” савдо мажмуаси яқинида турган фуқаро Н.В. бошқарувида бўлган автотранспорт воситаси холислар иштирокида кўздан кечирилганда, автоулов салони ва юкхонасида қўшни давлат фуқароси Қ.К.га тегишли, ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган, умумий қиймати қарийб 32,5 миллион сўмлик 24 дона телевизорлар ҳамда қиймати 450 000 сўмлик 14 қути пиротехника воситалари борлиги аниқланди.

Пресечено очередное правонарушение
Недавно, на территории города Джизака, сотрудниками отдела по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Джизакской области и представителями других правоохранительных органов было проведено совместное оперативное мероприятие.
В результате проведенных оперативных мероприятий сотрудниками правоохранительных органов было пресечено очередное правонарушение. В ходе проведения процедуры досмотра автомобиля, при участии понятых, припаркованного возле торгового комплекса «Зебо», за рулем которого был гражданин Н.В, в салоне и грузовом отделе были обнаружены принадлежавшие гражданину соседнего государства К.К., 24 единиц телевизоров на сумму 32 миллиона 500 тысяч сум и 14 упаковок пиротехнических изделий, на сумму 450 тысяч сум. К обнаруженным товарам гражданин соседнего государства не смог предоставить никаких документов.