Жамоатчилик маслаҳат кенгаши йиғилишига марҳамат!
2018 йил 14 декабрь куни соат 10.00да Самарқанд вилояти божхона бошқармаси Жамоатчилик маслаҳат кенгашининг навбатдаги йиғилиши ўтказилади.
Йиғилиш ўтказиш жойи: Самарқанд шаҳри Бўстансарой кўчаси 85-а уйда жойлашган Самарқанд вилоят божхона бошқармаси маъмурий биносида.
Йиғилиш кун тартибига қуйидаги масалалар киритилган:
1. Тадбиркорлик субъектларининг ҳуқуқ ва манфаатларини ҳимоя қилиш борасида Самарқанд вилояти божхона бошқармаси томонидан
2018 йилда амалга оширилган ишлар тўғрисида ҳисоботи.
Самарқанд вилояти божхона бошқармаси Жамоатчилик маслаҳат кенгашининг 2019 йил I ярим йиллик иш режасининг муҳокамаси ҳамда тасдиқлаш.
1. Тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш ҳамда ташқи иқтисодий фаолиятни тартибга солиш борасида янги қабул қилинган норматив-ҳуқуқий ҳужжатларнинг мазмун-моҳияти тўғрисида:
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 24 ноябрдаги “Божхона маъмуриятчилигини такомиллаштириш ва Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона хизмати органлари фаолияти самарадорлигини ошириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги   ПФ-5582-сон Фармони;
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 17октябрдаги “Мева-сабзовот маҳсулотларини ташқи бозорларга чиқариш самарадорлигини оширишг доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги   ПҚ-3978-сон қарори;
Бошқа норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар;
Мазкур йиғилишга вилоят божхона бошқармаси Жамоатчилик маслаҳат кенгашининг аъзолари,  Халқ депутатлари Самарқанд вилоят Кенгашининг муайян доимий комиссияларининг аъзолари, вилоятнинг  тегишли идора, ташкилотларнинг раҳбарлари ва мутахассислари, вилоятда фаолият кўрсатувчи тадбиркорлик субъектлари, ОАВ вакиллари таклиф этилади.
Ушбу йиғилишга қатнашиш истагини билдирган хусусий тадбиркор ва корхона, ташкилот вакилларини (йиғилиш иштирокчиларининг рўйхатини шакллантириш мақсадида) Самарқанд вилояти божхона бошқармасига (тел: 230-42-42) жорий йилнинг 13 декабрь кунига қадар мурожаат қилиши сўралади.
Жамоатчилик маслаҳат кенгаши Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2016 йил 5 октябрдаги “Тадбиркорлик фаолиятининг жадал ривожланишини таъминлашга, хусусий мулкни ҳар томонлама ҳимоя қилишга ва ишбилармонлик муҳитини сифат жиҳатидан яхшилашга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПФ-4848-сонли Фармони асосида ташкил этилган.

Объявление о проведении очередного заседания Общественного консультативного совета
Место проведения заседания: г. Самарканд, ул. Бустансарай, д. 85-а, административное здание управления ГТК по Самаркандской области.
В повестку дня заседания включены следующие вопросы:
1. Об итогах деятельности в сфере защиты прав и интересов субъектов предпринимательства, осуществленной в течение 2018 года управлением ГТК по Самаркандской области.
О планах работы Общественного консультативного совета при управлении ГТК по Самаркандской области на первое полугодие 2019 года.
2. О сути и содержании вновь принятых нормативно-правовых документов в сфере поддержки предпринимательства, либерализации внешнеэкономической деятельности:
Указ Президента Республики Узбекистан №УП-5582 от 24 ноября 2018 года «О дополнительных мерах по совершенствованию таможенного администрирования и повышению эффективности деятельности органов государственной таможенной службы Республики Узбекистан»;
Постановление Президента Республики Узбекистан №ПП-3978 от 17 октября 2018 года «О дополнительных мерах по повышению эффективности продвижения плодоовощной продукции на внешние рынки».
Для участия в заседании приглашаются члены Общественного консультативного совета, члены соответствующих постоянных комиссий Кенгаша народных депутатов Самаркандской области, представители заинтересованных субъектов предпринимательства, государственных и общественных организаций, средств массовой информации.
В целях формирования списка участников заседания просим заинтересованных лиц в срок до 13 декабря 2018 года включительно обратится в Управление ГТК по Самаркандской области по телефону 230-42-42.
Общественный консультативный Совет при Управлении ГТК по Самаркандской области создан в декабре 2016 года в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан №УП-4848 от 5 октября 2016 года «О дополнительных мерах по обеспечению ускоренного развития предпринимательской деятельности, всемерной защите частной собственности и качественному улучшению делового климата».