Наманганда хонадонда 320 млн. сўмлик сифати кафолатланмаган дори воситалари сақланаётганлиги фош бўлди
1354
Наманган вилояти божхона бошқармаси ходимлари томонидан Давлат хавфсизлик хизмати ходимлари билан ҳамкорликда Наманган шаҳрида тезкор тадбир ўтказилди.
Тезкор тадбир давомида Наманган шаҳрида яшовчи фуқаро А.А.нинг яшаш хонадони холислар иштирокида белгиланган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, ушбу хонадонда тегишли ҳужжатлари бўлмаган, сифати кафолатланмаган, хорижда ишлаб чиқарилган умумий қиймати 320 млн. сўмлик 15 турдаги 2702 қути сифати кафолатланмаган дори воситалари борлиги аниқланди.

В доме у жителя Намангана обнаружены негарантированного качества лекарственные препараты на 320 000 000 сумов
9231
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Наманганской области во взаимодействии со Службой государственной безопасности выявлено очередное нарушение таможенного законодательства.
В ходе оперативного мероприятия, в установленном порядке при участии понятых был проведен осмотр дома одного из жителей города Наманган, гражданина А.А.
В результате осмотра в доме были обнаружены незаконно хранящиеся и без наличия необходимых документов 2702 единицы лекарственных препаратов иностранного производства на 320 миллионов сумов.
В настоящее время по выявленному факту ведутся таможенные проверки и следственные действия. Обнаруженные лекарственные препараты негарантированного качества изъяты из незаконного оборота в качестве вещественных доказательств.