603 миллион сўмлик уяли алоқа воситаларини ноқонуний олиб кирилишига чек қўйилди
Товар-моддий бойликларининг мамлакатимизга ноқонуний олиб кирилиши, айланиши ва сақланишига қарши божхона органлари томонидан кескин кураш олиб борилмоқда.
Жумладан, Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари ДХХ ходимлари билан ҳамкорликда тезкор тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида фуқаро Э.Д. бошқарувидаги “Кобальт” русумли автотранспорт воситаси тўхтатилиб, ушбу автомашинада йўловчи сифатида кетаётган фуқаро А.Н.га тегишли бўлган қўл юклари белгиланган тартибда холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Натижада, юклар орасида хорижда ишлаб чиқарилган ва божхона расмийлаштирувидан ўтганлигини тасдиқловчи ҳужжатлари бўлмаган, умумий қиймати 603 млн. сўмлик жами 43 дона уяли алоқа воситалари борлиги аниқланди.

Пресечен факт незаконного ввоза сотовых телефонов на 603 миллиона сум
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления Государственного таможенного комитета по Ферганской области во взаимодействии с представителями Службы государственной безопасности на днях проведено очередное оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия, на основании оперативной информации был остановлен автомобиль марки «Chevrolet Cobalt» и в установленном порядке была досмотрена ручная кладь, принадлежавшая пассажиру автомобиля, гражданину А.Н.
В результате, в сумках были обнаружены незаконно перевозимые, без наличия необходимых документов, иностранного производства сотовые телефоне в количестве 43 единиц на общую сумму 603 миллиона сумов.
В настоящее время по выявленному факту правонарушения таможенными органами проводится доследственная проверка.