Оёқларига 1 кг.дан ортиқ гашишни боғлаб олган шахс фош бўлди
Республикамиз божхоначилари томонидан гиёҳвандлик воситаларининг божхона чегаралари орқали ноқонуний равишда олиб ўтилишига қарши тезкор чора-тадбирлар мунтазам давом эттирилмоқда.
Оёқларига 1 кг.дан  ортиқ гашишни боғлаб олган шахс фош бўлди
Жумладан, Тошкент вилояти божхона бошқармаси “Ойбек” чегара-божхона постида кўп миқдордаги гиёҳвандлик воситасини божхона назоратидан яширинча олиб кириш мақсадида айёрона усул билан содир этилган навбатдаги қонунбузарлик ҳолати фош қилинди.
Ушбу постга кириб келган фуқаро  С.У. холислар иштирокида шахсий кўрикдан ўтказилди.
Натижада, эса ушбу шахс эгнидаги шими остидан иккала оёғига ҳам полэтилен ўрамларни боғлаб олгани аниқланди.
Мазкур ўрамлар очиб кўрилганида эса, уларнинг ичига экспертиза хулосасига кўра, 1 кг. 7 гр. оғирликдаги гашиш гиёҳвандлик воситаси яширилгани фош бўлди.
Таъкидлаш жоизки, республикамиз божхоначилари жорий йилнинг ўтган даври мобайнида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи бошқа идоралар билан ҳамкорликда аниқланган 95 та божхона қонунбузилиши ҳолатларида салкам 450 кг. гиёҳвандлик воситаларининг ноқонуний олиб ўтилишига чек қўйишди.

Задержан мужчина пытавшийся пронести более 1 килограмма гашиша
В частности, на приграничном таможенном посту “Айбек” Ташкентской области предотвращен очередной факт нарушения таможенного законодательства связанный с попыткой незаконного перемещения наркотических средств с сокрытием от таможенного контроля.
Ежедневно через этот пост таможенную границу пересекают в среднем 3300-3500 пассажиров. Определение того, кто с каким намерением пересекает границу еще больше усиливает ответственность сотрудников таможенных постов.
Инспектора таможенного поста обратили внимание на обеспокоенность гражданина соседней страны при прохождении таможенного поста.
В отношении гражданина при участии понятых был произведен личный досмотр.
В ходе досмотра выяснилось, что под брюками к обеим ногам гражданина были прикреплены полиэтиленовые свертки.
При вскрытии данных свертков были обнаружены вещества, которые согласно заключению последовавшей экспертизы, оказались наркотическим средством гашиш в общем количестве 1 кг. 7 гр.
Следует отметить, что в 95 случаях правонарушений, выявленных за прошедший период текущего года таможенниками нашей республики во взаимодействии с другими правоохранительными органами было предотвращено незаконное перемещение чуть менее 450 килограммов наркотических средств.