Жанговар патронларни олиб кириш режаси чиппакка чиқди
Ўқ дориларни юртимизга яширинча олиб киришга бўлган уринишларга қарши божхона органлари томонидан тизимли тарзда кураш олиб борилмоқда.
Хусусан, Тошкент халқаро аэропортига хорижий авиарейс билан учиб келган икки нафар фуқаро М.Л. ва У.А.ларнинг юклари ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, уларнинг ичида 1 дона “STR 9x19mm 20” ёзувли ва 7 дона  “12 5.56 IMI” ёзувли ўқотар қурол патронлари борлиги аниқланди.
Хозирда мазкур ҳолатлар юзасидан божхона органлари томонидан терговга қадар суриштирув ҳаракатлари давом эттирилмоқда.

Предотвращены факты незаконного перемещения боевых патронов
Как известно, по прилёте пассажиры международных рейсов проходят таможенный контроль, а затем получают багаж.
Так, в Международном аэропорту Ташкент, багаж прилетевших международным рейсом пассажиров подлежал таможенному контролю. В результате которого в сумках у граждан М.Л. и У.А. были обнаружены 1 единица огнестрельного патрона “STR 9x19mm 20” и 7 единиц огнестрельных патронов “12 5.56 IMI”.
Напоминаем, что согласно статье 246 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, уголовная ответственность за контрабанду, то есть перемещение через таможенную границу Республики Узбекистан помимо или с сокрытием от таможенного контроля взрывных устройств, вооружения, огнестрельного оружия или боеприпасов – неизбежна!