Кумуш тақинчоқларни яширган шахс “Шовот” чегара божхона постида тўхтатиб қолинди
Яқинда Хоразм вилояти божхона бошқармасининг “Шовот” чегара божхона пости ходимлари кумуш тақинчоқларни юртимизга ноқонуний олиб ўтишга бўлган навбатдаги уринишни фош этишди.
Кумуш тақинчоқларни яширган шахс “Шовот” чегара  божхона постида тўхтатиб қолинди
Қўшни давлат фуқароси Ш.М. божхона пости орқали ўтаётган вақтда, унинг ўзини тутиши ва безовталаниши божхоначиларда бежиз шубҳа уйғотмаган экан. Қарангки, Ш.М. кийимига хуфия тарзда тикиб қўйилган 100 гр. оғирликдаги кумушдан ясалган заргарлик буюмларини яширгани фош бўлди.
Дастлабки, ҳисоб-китобларга кўра мазкур кумуш заргарлик буюмларининг қиймати 1 млн. сўмдан ошади. Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан божхона текшируви ҳаракатлари давом эттирилмоқда.

На приграничном таможенном посту «Шават», была пресечена попытка незаконного перемещения ювелирных украшений из серебра
2856
Недавно, сотрудниками приграничного таможенного поста «Шават», таможенного управления по Хорезмской области, была пресечена очередная попытка незаконного ввоза в нашу республику ювелирных украшений из серебра.
Подозрение у сотрудников таможенного поста вызвало странное поведение некой гражданки Ш.М. Как оказалось, не зря. Во время личного досмотра, у гражданки соседней Республики, были обнаружены серебряные ювелирные украшения, общим весом 100 гр., спрятанные и зашитые в подкладку одежды.
По предварительным подсчетам, общая стоимость этих серебряных ювелирных украшений превысила 1 миллиона сумов.