Андижонда 6212 дона дориларнинг ноқонуний олиб кирилишига чек қўйилди. Уларнинг Ўзбекистонда муомаласи чекланган!
766
Сифати кафолатланмаган дори воситаларининг ноқонуний айланмасига қарши божхона органлари ходимлари томонидан мунтазам равишда кураш олиб борилмоқда.
Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими, вилоят ДХХ, Миллий гвардия ҳамда ИИБ ЙҲХБ ходимлари томонидан навбатдаги ҳуқуқбузарлик фош этилди.
Хусусан, Олтинкўл туманида ўтказилган тезкор тадбир давомида аввалдан кузатувга олинган фуқаро С.С. бошқарувидаги “Ласетти” русумли автотранспорт воситаси тўхтатилиб, кўздан кечирилди.
Натижада, автомашинада сифатини ва божхона расмийлаштирувидан ўтганлигини тасдиқловчи биронта ҳам ҳужжатлари бўлмаган, хорижда ишлаб чиқарилган 970 дона “Тропикамид”, 4032 дона “Регапен”, 350 дона “Карбамазенин” ҳамда 960 дона “Тауфон табс” номли кучли таъсир қилувчи дори воситалари борлиги аниқланди.

Из незаконного оборота изъято более 6200 единиц сильнодействующих лекарственных препаратов
В частности, в ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Андижанского областного таможенного управления во взаимодействии со Службой государственной безопасности, а также представителями Национальной гвардии и Управлением безопасности дорожного движения МВД пресечен факт незаконного оборота сильнодействующих лекарственных препаратов.
В частности, в ходе мероприятия проведенного в Алтынкульском районе области, был остановлен и досмотрен в установленном порядке автомобиль марки «Lacetti», которым управлял гражданин С.С.
В результате произведенных проверок в автотранспортном средстве были обнаружены 970 единиц сильнодействующего лекарственного препарата иностранного производства «Тропикамид», 4032 ед. препарата «Регапен», 350 ед. препарата «Карбамазенин» и 960 ед. препарата “Тауфон табс”. Необходимые товаросопроводительные или разрешительные документы на товар у водителя отсутствовали.