105 дона гильзаларни яширинча олиб киришга бўлган уриниш наф бермади
Мамлакатимизга қурол-яроқ ва унинг қисмларини ноқонуний равишда олиб кирилишига божхона органлари томонидан тизимли равишда қарши кураш олиб борилмоқда.
Хусусан, Фарғона вилояти божхона бошқармаси “Фарғона аэропорти” чегара божхона пости ходимлари томонидан хорижий авиарейс билан учиб келган фуқаро К.И.га тегишли бўлган қўл юклари божхона назоратидан ўтказилди.
Натижада, йўловчи божхона декларациясида кўрсатилмаган, божхона ходимининг  оғзаки сўровида маълум қилинмаган ва олиб кириш учун тегишли рухсатномаси бўлмаган,  жами 105 дона 12 калибрли ов милтиғи гильзалари борлигини аниқланди.
Мазкур ҳолат юзасидан жиноят ишлари бўйича Фарғона шаҳар судининг қарорига асосан далилий ашё сифатида олинган 105 дона ов милтиғи гильзалари ўрнатилган тартибда йўқ қилиниб, ҳуқуқбузарга нисбатан жарима жазоси тайинланди.

Attempts to smuggle 105 cartridges for a gun were unsuccessful
In particular, the customs officers of the border customs post "Fergana Airport" checked the hand luggage belonging to a citizen K.I., who was flying on a foreign flight.
As a result, it was found that the passenger tried to smuggle a total of 105 cartridges for 12 caliber hunting rifles, which were not specified in the customs declaration, did not declare in the oral request of the customs officer and did not have the appropriate permit for import.
According to the decision of the Fergana city court on criminal cases, 105 cartridges seized as evidence were destroyed and a fine was imposed on the offender.