352 миллион сўмлик найранг фош бўлди
Хусусан, Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари ДХХ, ИИБ ҳамда Миллий гвардия ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбир давомида божхона қонунбузилиши ҳолатларига чек қўйилди.
Ҳусусан, тезкор тадбир давомида Пахтаобод туманида фуқаро З.Б.нинг яшаш хонадони холислар иштирокида кўздан кечирилди.
Натижада, ушбу хонадонда тегишли ҳужжатлари бўлмаган, умумий қиймати 352 миллион сўмлик 21 000 қути тамаки ва 138 қути дори воситалари сақланаётганлиги аниқланди.

В частности, в результате оперативного мероприятия проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Андижанского областного таможенного управления во взаимодействии со Службой государственной безопасности, Органами внутренних дел и представителями Национальной гвардии пресечено очередное нарушение таможенного законодательства.
В ходе мероприятия при участии понятых был осмотрен дом одного из жителей Пахтаабадского района области, гражданина З.Б.
В результате осмотра был выявлен факт незаконного хранения 21 000 пачек табачных изделий и 138 пачек лекарственных препаратов на общую сумму 352 миллиона сумов. Документов, относящихся к товарам у владельца дома не оказалось.