“Каптива”да олиб кетилаётган 15 950 қути тамаки маҳсулотлари манзилга етиб бормади
Тамаки маҳсулотларининг ноқонуний айланмасига қарши божхона органлари томонидан тизимли тарзда кураш олиб борилмоқда.
Хусусан, Давлат божхона қўмитаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бош бошқармаси томонидан Тошкент вилояти ҳудудида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида пойтахтга йўл олган фуқаро Р.М. бошқарувидаги “Каптива” русумли автомашина тезкор кузатувга олинди ва белгиланган тартибда тўхтатилиб автомашина кўздан кечирилди.
Натижада, ушбу автомашинада акциз маркалари билан маркаланмаган ва тегишли ҳужжатлари бўлмаган, умумий қиймати 159,5 миллион сўмлик 15 950 қути тамаки маҳсулотлари борлиги аниқланди.

Таможенники пресекли незаконный оборот табачной продукции на 160 000 000 сумов
Таможенные органы систематически борются с попытками незаконного оборота на территории нашего государства немаркированных табачных изделий.
Очередное оперативное мероприятие проведено на днях на территории Ташкентской области сотрудниками Главного управления по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Государственного таможенного комитета.
В ходе мероприятия, было установлено оперативное наблюдение за автотранспортным средством марки «Chevrolet Captiva» за рулем которго находился гражданин Р.М. Недалеко от въезда в столицу автомобиль в установленном порядке был остановлен и осмотрен при участии понятых.
В результате, в багажной части автомобиля были обнаружены и изъяты немаркированные табачные изделия, подлежащие маркировке акцизными марками.
Всего из незаконного оборота изъято 15 950 пачек табачной продукции различных наименований на 160 000 000 сумов.