Жиззах вилояти божхоначилари “опий” ва “героин” гиёҳвандлик воситалари савдосига чек қўйишди
Жиззах ҳамда Самарқанд вилояти божхоначилари ДХХ ходимлари билан ҳамкорликда Самарқанд тумани ҳудудида гиёҳвандлик воситаларининг ноқонуний муомаласини олдини олишга қаратилган тезкор тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида фуқаро Р.С. ўзига тегишли “опий” ва “героин” гиёҳвандлик воситаларини фуқаро Т.З.га сотаётган вақтда тезкор ходимлар томонидан тўхтатиб қолинди.
Шундан сўнг, мазкур моддалар белгиланган тартибда экспертизадан ўтказилди. Унга кўра, соф оғирлиги 99,6 гр.ни ташкил этувчи модданинг бири “Опий”, иккинчи модда эса соф оғирлиги 0,85 гр.ни ташкил этувчи “Героин” гиёҳвандлик воситаси эканлиги  маълум бўлди.

Джизакские таможенники предотвратили продажу наркотических средств
Таможенники Джизакской и Самаркандской областей во взаимодействии со Службой государственной безопасности провели оперативное мероприятие по предотвращению незаконного оборота наркотиков на территории Самаркандской области.
В ходе мероприятия оперативные сотрудники задержали с поличным гражданина Р.С. в момент незаконной продажи гражданину Т.З. веществ, по внешним признакам похожих на наркотические средства.
В результате проведенной экспертизы было установлено, что изъятые у задержанных вещества оказались наркотическим средством опий весом 99,6 граммов, а также героин весом 0,85 граммов.
В настоящее время по выявленному факту преступления ведутся таможенные проверки и следственные действия.