3.5 млрд. сўмлик товарлар ҳужжатдан тушириб қолдирилганлиги аниқланди
Хусусан, Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ҳамда “Андижон” ТИФ божхона пости ходимлари билан ҳамкорликда божхона постига вилоятда фаолият кўрсатувчи масъулияти чекланган жамият номига хорижий мамлакатдан олиб келинган товар моддий бойликлари божхона кўригидан ўтказилди.
Ўтказилган божхона кўриги натижасида, божхона юк декларациясида кўрсатиб ўтилмаган қиймати 3 519 680 000 млн. сўмлик 299 дона қопларда жойлаштирилган “тикув маҳсулотлари учун пластмассадан тайёрланган замог”лар мавжудлиги маълум бўлди.

Выявлен факт сокрытия от таможенного контроля товаров на 3,5 миллиардов сумов
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления Государственного таможенного комитета по Андижанской области во взаимодействии с представителями таможенного поста ВЭД «Андижан» был проведен таможенный контроль в отношении прибывших из-за рубежа на имя одного из действующих в области обществ с ограниченной ответственностью товарно-материальные ценности.
В результате проведенного таможенного досмотра, были обнаружены 299 мешков с не заявленными в грузовой таможенной декларации товарами на 3 519 680 000 сумов, такими, как «Пластиковые молнии для пошива изделий».