Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев номига унинг жорий йил 24 октябрь куни бўлиб ўтган Президент сайловида ғалаба қозонгани муносабати билан хорижий давлатлар, ҳукуматлар ва парламентлар, нуфузли халқаро ташкилотлар раҳбарларидан самимий қутловлар келмоқда. Уларда давлатимиз раҳбарига мустаҳкам соғлик, омонлик ва муваффақиятлар, Ўзбекистон халқига эса тинчлик-осойишталик, тараққиёт ҳамда фаровонлик тилаклари билдирилган.
Ўзбекистон Республикаси Президенти
Шавкат Мирзиёев Жаноби Олийларига
Ҳурматли Президент жаноблари!
Сизни Ўзбекистон Республикаси Президенти лавозимига қайта сайланганингиз муносабати билан табриклашга ижозат бергайсиз. 2021 йил июль ойида Ўзбекистонга ташрифим давомида юртингизнинг оташин меҳри ва меҳмондўстлигидан баҳраманд бўлиб, унинг иқтисодий тараққиётига гувоҳ бўлдим.
Ўзбекистон Республикаси Жаҳон божхона ташкилотининг (ЖБТ) яқин ҳамкори ҳамда халқаро савдони қўллаб-қувватлаш ва таъминлаш ишига содиқ бўлиб қолишига ишонаман.
ЖБТ ушбу шерикликни юксак қадрлайди, Сизнинг Ўзбекистон ва қўшни мамлакатлар ўртасидаги ҳамкорликни мустаҳкамлаш, минтақадаги алоқаларни кенгайтиришга муҳим ҳисса қўшаётганингизни олқишлайди.
Администрациянгизга юклатилган муҳим вазифаларни бажаришда Сизга ҳар томонлама муваффақият тилайман.

Его Превосходительству
Позвольте поздравить Вас с переизбранием на пост Президента Республики Узбекистан. Во время моего недавнего визита в Узбекистан в июле 2021 года я наслаждался теплом и гостеприимством, которые может предложить Ваша страна, и имел возможность стать свидетелем экономического развития республики.
Я уверен, что Республика Узбекистан останется близким партнером Всемирной таможенной организации (ВТамО) и сохранит приверженность содействию и обеспечению международной торговли.
ВТамО высоко ценит это партнерство и приветствует Вашу важную роль в укреплении сотрудничества между Узбекистаном и соседними странами, что является хорошим примером расширения связей в регионе.
Я желаю Вам всяческих успехов в дальнейшем выполнении основных обязанностей, возложенных на Вашу Администрацию.