ФОТОРЕПОРТАЖ: Божхоначилар ўртасида мини футбол ва стол тенниси мусобақалари бўлиб ўтди
Давлат божхона хизмати органлари ходимлари ўртасида соғлом турмуш тарзини кенг тадбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш мақсадида спортнинг мини футбол ва стол тенниси турлари бўйича мусобақалар ташкил қилинди.
Давлат божхона қўмитасининг Божхона институтида бўлиб ўтган мусобақаларда Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳар божхона бошқармалари, “Тошкент-АЭРО” ихтисослаштирлиган божхона комлпекси, Миллий кинология маркази ва Божхона институти жамоалари иштирок этишди.
Стол тенниси бўйича ўтказилган мусобақаларда ўз ҳудудларидан биринчиликни олиб, асосий ўйинларга йўлланма олган 36 нафар божхона ходимлари ўзаро беллашишди.
Қизғин ва тезкор бўлиб ўтган ўйинлардан сўнг “Тошкент-АЭРО” ихтисослаштирилган божхона комплекси ходими Жаҳонгир Саматқулов биринчи, Наманган вилояти божхона бошқармаси ходими Равшан Асқаров иккинчи ва Тошкент шаҳар божхона бошқармаси ходими Жаҳонгир Абдураҳимов учинчи ўринни қўлга киритди.
Таъкидлаш жоизки,  минифутбол бўйича “Давлат божхона қўмитаси Раиси кубоги”  мусобақаси илк бора ташкил қилинди. Унда ҳудуддардаги саралаш босқичларидан муносиб ўтиб келган 8 жамоа ўзаро кураш олиб борди.
Финалга эса Қорақалпоғистон Республикаси ва Сирдарё вилояти жамоалари чиқишди.
Кескин ва шиддатли кечган финал ўйинида дастлаб 4-4 дуранг ҳисоби қайд этилди. Шундан сўнг, ғолибни аниқлаш учун пеналтилар серияси амалга оширилди ва 3-2 ҳисобида Қорақалпоғистонлик божхоначиларга ғолиблик насиб қилди. Кучли учликка эса Фарғона вилояти божхона бошқармаси жамоаси якун ясади.
Шундай қилиб, Қорақалпоғистон Республикаси божхона бошқармаси жамоаси “Давлат божхона қўмитаси Раиси кубоги”нинг илк совриндорига айланишди.
Давлатимиз мадҳияси садолари остида бошланган тақдирлаш маросимида ғолибларга мусобақа кубоги,  диплом, медаллар ва қимматбаҳо совғалар тантанали равишда топширилди.

ФОТОРЕПОРТАЖ: среди таможенников прошли соревнования по мини-футболу и настольному теннису
В соревнованиях, прошедших в Таможенном институте Государственного таможенного комитета, приняли участие команды Таможенных управлений по Республике Каракалпакстан, областей и города Ташкента, специализированного таможенного комплекса «Ташкент-АЭРО», Национального кинологического центра и Таможенного института.
В соревнованиях по настольному теннису соревновались 36 сотрудников таможни, занявшие первые места в местных соревнованиях и получившие путевки на основные игры.
По итогам соревнований первое место занял сотрудник специализированного таможенного комплекса Ташкент-АЭРО Джахонгир Саматкулов, второе место –  сотрудник Наманганского областного таможенного управления Равшан Аскаров и Джахонгир Абдурахимов, сотрудник Ташкентского городского таможенного управления завоевал третье место.
Следует отметить, что турнир по мини-футболу «Кубок Председателя Государственного таможенного комитета» проведен впервые. За победу в турнире поборолись восемь команд, успешно прошедших отборочные туры в регионе.
В итоге в финал прошли команды Республики Каракалпакстан и Сырдарьинской области.
Финальный матч получился упорным, напряженным, насыщенным острыми моментами и завершился ничьей со счётом 4:4. После этого, для определения победителя была проведена серия пенальти, по результатам которых каракалпакские таможенники выиграли со счётом 3: 2. А замкнула тройку лидеров команда Ферганского областного таможенного управления.
Таким образом, команда Таможенного управления по Республике Каракалпакстан стала первым обладателем «Кубка Председателя Государственного таможенного комитета».
На церемонии награждения, которая началась с торжественных звуков Государственного гимна, победителям и призёрам турнира были вручены кубок, дипломы, медали и памятные подарки.