Агрокимёвий дори воситаларининг ноқонуний айланмасига чек қўйилди
Жумладан, Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари Давлат хавфсизлик хизмати чегара қўшинлари ҳарбий хизматчилари билан ҳамкорликда Чортоқ туманида тезкор тадбир ўтказишди.
Ўтказилган тезкор тадбир давомида Чортоқ туманида яшовчи фуқаро Ж.М.нинг яшаш хонадони холислар иштирокида белгиланган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада ушбу хонадоннинг ертўласида тегишли ҳужжатлари бўлмаган, хорижда ишлаб чиқарилган жами 44 миллион сўмлик 487 литр қишлоқ хўжалигида қўлланиладиган кимёвий дори воситалари борлиги аниқланди.

Пресечен незаконный оборот агрохимикатов
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Наманганской области во взаимодействии со Службой государственной безопасности проведено оперативное мероприятие на территории Чартакского района.
В ходе мероприятия в установленном порядке при участии понятых был проведен осмотр дома одного из жителей района, гражданина Ж.М.
В результате выяснилось, что в подвале дома без соответствующих документов находилось 487 литров зарубежного производства химических веществ, используемых в сельском хозяйстве на общую сумму 44 миллиона сумов.