51 минг дона сим карталарнинг ноқонуний ҳаракатига чек қўйилди
Божхона органлари томонидан товар-моддий бойликларнинг ноқонуний ҳаракатига қарши тизимли ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан, Қорақалпоғистон Республикаси божхона бошқармаси “Даут-ота” чегара божхона постига қўшни давлатдан кириб келган фуқаро Х.Ш. бошқарувидаги “MAN” русумли юк автотранспорт воситаси ўрнатилган тартибда божхона назоратидан ўтказилди.
Натижада, автотранспорт воситаси юкхонасида йўл-юк ҳужжатларида кўрсатилмаган, умумий қиймати 102 миллион сўмлик 51 минг дона уяли алоқа хорижий сим карталарни ҳеч қандай ҳужжатларсиз олиб келаётганлиги аниқланди.

Предотвращено незаконное перемещение 51000 единиц SIM-карт
Сотрудниками таможенных органов своевременно пресекаются факты по незаконному перемещению товарно-материальных ценностей через таможенные границы Республики Узбекистан.
В частности, на приграничном таможенном посту «Даут-ата», Управления государственного таможенного комитета по Республике Каракалпакстан, в отношении въехавшего в республику грузового автотранспортного средства марки "MAN", за рулем которого находился гражданин Х.Ш., в установленном порядке был проведен таможенный контроль.
В результате досмотра, в багажной части автомобиля были обнаружены не заявленные в товаросопроводительных документах 51 000 единиц SIM-карт для мобильных телефонов на общую сумму 102 000 000 сумов.
В настоящее время по выявленному факту таможенными органами проводятся таможенные проверки и следственные действия.