Божхоначилар 8,5 миллиард сўмлик парфюмерия воситаларининг ноқонуний айланмасига чек қўйишди
Юртимизда яширин иқтисодиётнинг улушини қисқартириш мақсадида тизимли ишлар амалга оширилмоқда. Хусусан, Давлат божхона қўмитаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бош бошқармаси ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида сифати кафолатланмаган парфюмерия воситаларини ноқонуний равишда сақлаб келаётган шахснининг қинғир фаолиятига чек қўйилди.
Тошкент вилояти Тошкент туманида ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаро Н.Ф.нинг яшаш хонадони тезкор ходимлар томонидан ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, ушбу хонадонда тегишли ҳужжатлари бўлмаган ва сифати кафолатланмаган, умумий қиймати 8 миллиард 507,1 миллион сўмлик аёллар парфюмерия ва косметика воситалари қайта сотиш мақсадида сақлаб келинаётганлиги фош бўлди.

Customs officers have put an end to the illicit trafficking of perfumes worth 8.5 billion soums
Systematic work is being carried out in our country to reduce the shadow economy. In particular, during the operation carried out by the staff of the Main Department for combating smuggling and customs audit of the State Customs Committee, the activities of a person who illegally stored perfumes of unknown quality were stopped.
During the operation in Tashkent district of Tashkent region, the apartment of the citizen N.F. was inspected by operatives in the prescribed manner.
As a result, it was revealed that undocumented and unqualified perfumes and cosmetics worth 8 bln 507.1 million soums were being kept in this apartment for resale.