“Ватанга садоқат - энг олий саодатдир!” мавзусида маънавий-маърифий тадбир ташкил этилди
Ватан! Бу инсон фахрланиши мумкин бўлган энг қадрли маскандир. Ватанни севадиган, ардоқлайдиган ва уни ҳимоя қиладиган фидоий инсонлар бор экан шу юрт доимо юксалаверади, гуллайверади.
Бугун, Тошкент шаҳар божхона бошқармаси “Тошкент-товар” ташқи иқтисодий фаолият божхона постида маънавий-маърифий тадбир ташкил этилди.
Тадбирда Миллий академик драма теарти актрисаси, “Шуҳрат” медали соҳибаси Дилноза Кубаева  “Ватанга садоқат-энг олий саодатдир!” мавзусида ўзининг маърузаси билан иштирок этди.
Тадбир давомида актриса томонидан ватанпарварликни тарғиб қилувчи монологлар, шеърлар ўқиб берилди. Театр ва кинодаги ролларидан парчалар ижро этилди.
Қизиқарли ва мазмунли давра суҳбати божхона ходимларида ёрқин тассуротлар уйғотиб, ўзаро савол-жавобларга бой бўлди.
Бу каби ташкил этиладиган маънавий-маърифий тадбирлар божхоначиларда ватанпарварлик руҳини оширишга, уларнинг маънавий салоҳиятини юксалтиришга хизмат қилади.

Организовано духовно-просветительское мероприятие на тему «Верность Родине - высшее счастье!»
Сегодня на таможенном посту ВЭД «Ташкент-товарная» Ташкентского городского таможенного управления было организовано духовно-просветительское мероприятие.
В мероприятии приняла участие актриса Узбекского Национального академического драматического театра, обладательница медали «Шухрат» Дильноза Кубаева со своей речью по теме «Верность Родине - высшее счастье!»
Во время мероприятия актриса прочитала красивые монологи и патриотические стихи. Были исполнены отрывки из ее ролей в театре и кино.
Интересная и содержательная встреча произвела на таможенников яркое впечатление и была богата взаимными вопросами и ответами.
Организация и проведение такого рода духовно-просветительских мероприятий служат повышению патриотического духа таможенников и повышению их духовного потенциала.