“Ласетти” ҳайдовчисининг эгнидаги заҳри қотил фош бўлди
Республикамиз ҳудудида гиёҳвандлик воситаларининг ноқонуний айланувини олдини олиш юзасидан божхона органлари томонидан бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар билан ҳамкорликда мунтазам тезкор тадбирлар ташкил этилмоқда.
Хусусан, Тошкент шаҳар божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати чегара қўшинлари ходимлари билан ҳамкорликда Тошкент вилояти Янгийўл туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Тезкор тадбир давомида кузатувга олинган “Ласетти” русумли транспорт воситаси белгиланган тартибда тўхтатилиб, кўздан кечирилди.
Натижада, транспорт воситани бошқариб келган фуқаро эгнидаги шимининг чўнтагида тўқ жигаррангли ўткир ҳидли мумсимон модда борлиги аниқланди.
Экспертиза натижасига кўра, мазкур модда “гашиш” гиёҳвандлик воситаси бўлиб, оғирлиги 73,48 гр. эканлиги маълум бўлди.

Drug inide driver's clothes was exposed
The customs authorities, in cooperation with other law enforcement agencies, are regularly organizing urgent measures to prevent drug trafficking in the country.
In particular, the staff of the Department for Combating smuggling and customs audit of the Tashkent City Customs administration in cooperation with the border troops of the State Security Service of the Republic of Uzbekistan held an emergency operation in Yangiyul district of Tashkent region.
During the event, the "Lacetti" vehicle was stopped and inspected.
As a result, it was discovered that the civilian who was driving the vehicle had a dark brown, pungent-smelling waxy substance in his pants pocket.
According to the results of the examination, the substance weighed 73.48 grams turned out to be a hashish.