“Ласетти” ҳайдовчисининг эгнидаги заҳри қотил фош бўлди
Республикамиз ҳудудида гиёҳвандлик воситаларининг ноқонуний айланувини олдини олиш юзасидан божхона органлари томонидан бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар билан ҳамкорликда мунтазам тезкор тадбирлар ташкил этилмоқда.
Хусусан, Тошкент шаҳар божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати чегара қўшинлари ходимлари билан ҳамкорликда Тошкент вилояти Янгийўл туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Тезкор тадбир давомида кузатувга олинган “Ласетти” русумли транспорт воситаси белгиланган тартибда тўхтатилиб, кўздан кечирилди.
Натижада, транспорт воситани бошқариб келган фуқаро эгнидаги шимининг чўнтагида тўқ жигаррангли ўткир ҳидли мумсимон модда борлиги аниқланди.
Экспертиза натижасига кўра, мазкур модда “гашиш” гиёҳвандлик воситаси бўлиб, оғирлиги 73,48 гр. эканлиги маълум бўлди.

Наркотическое средство «гашиш» обнаружено при проверке водителя автомобиля
Сотрудниками таможенных органов во взаимодействии с представителями других правоохранительных органов систематически проводятся оперативные мероприятия по выявлению незаконного оборота наркотических средств на территории нашей республики.
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по городу Ташкент во взаимодействии С Пограничными войсками Службы государственной безопасности было проведено оперативное мероприятие в Янгиюльском районе Ташкентской области.
В ходе оперативного мероприятия в установленном порядке был остановлен и досмотрен автомобиль марки «Lacetti» ранее за которым было установлено наблюдение.
В результате досмотра, в карманах брюк водителя, управлявшего данным транспортным средством было обнаружено тёмно-коричневое воскообразное вещество с резким специфическим запахом.
По итогам проведенной экспертизы, данное вещество оказалось наркотическим средством «гашиш» весом 73,48 гр.