300 миллион сўмлик дори воситаларини ноқонуний тарзда пулламоқчи бўлган шахс қўлга олинди
Божхона органлари ходимлари ноқонуний дори воситалар айланмасига чек қўйиш мақсадида тизимли равишда тезкор тадбирлар ўтказиб келмоқдалар.
Навбатдаги тезкор тадбир Тошкент вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими, ҳамда Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратура ҳузуридаги  Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш  департаменти билан ҳамкорликда Зангиота тумани ҳудудида бўлиб ўтди.
Ўтказилган тезкор тадбир давомида, фуқаро К.Х. “KIA BONGO III” русумли юк автотранспорт воситасига юкланган умумий қиймати 300 миллион сўмлик жами 10 000 қути “Цефоперазон 1,0г” ва “Сульбектам 0,5” номли дори воситаларини шартли харидорга ноқонуний тарзда сотаётган вақтида ашёвий далиллар билан қўлга олинди.

Задержан гражданин пытавшийся незаконно продать лекарственные препараты на 300 000 000 сумов
Очередное оперативное мероприятие проведено сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Ташкентской области во взаимодействии с Департаментом по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан.
В ходе мероприятия проведенного в Зангиатинском районе области был задержан с поличным гражданин К.Х., при незаконной продаже условному покупателю таких лекарственных препаратов негарантированного качества загруженных в грузовое автотранспортное средство марки “KIA BONGO III”, как “Цефоперазон 1,0г” и “Сульбектам 0,5”.