Божхоначилар автотранспорт воситаларининг “қалбаки” давлат рақамларини фош этишди
Божхона органлари томонидантовар-моддий бойликларни юртимиз ҳудудига турли қинғир йўллар орқали олиб киришга бўлган уринишларга қарши тизимли ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан Андижон вилояти божхона бошқармаси “Дўстлик” чегара божхона пости ҳамда Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан навбатдаги ҳуқуқбузарлик ўз вақтида фош этилди.
Қўшни республика ҳудудидан мамлакатимизга кириб келган фуқаро С.М. бошқарувидаги “Volvo FH” русумли автотранспорт воситаси синчковлик билан божхона кўздан кечирувидан ўтказилганида, транспорт воситасининг салон қисмида, ҳайдовчи ўриндиғи орқасида ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган, ноқонуний йўллар билан тайёрланган 4 дона “40А770АА”, 2 дона “40А234АА” ҳамда 2 дона “01А755АА”  қалбаки давлат авторақамлари борлиги аниқланди.

Пресечена попытка ввоза поддельных автомобильных номеров
На днях, сотрудниками приграничного таможенного поста «Дустлик» Управления государственного таможенного комитета по Андижанской области и Отдела по по борьбе с контрабандой и таможенного аудита была пресечена попытка ввоза незаконно изготовленных автомобильных номеров.
В ходе таможенного контроля, проведенного в отношении въехавшего с соседнего государства автомобиля марки “Volvo FH” выяснилось, что водитель автомобиля гражданин С.М. пытался сокрыв от таможенного контроля провезти, спрятав под передним сиденьем, незаконно изготовленные поддельные государственные автомобильные номерные знаки.
В частности, без соответствующих документов были обнаружены 4 номера «40 А770 АА», 2 номера «40 А234 АА» и 2 номера «01 А755 АА».