Оёқ кийимларига 594 грамм “гашиш”ни яшириб олиб ўтишга уринган шахс фош бўлди
Жумладан, Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари “Дўстлик” чегара божхона пости ва Давлат хавфсизлик хизмати ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбир давомида гиёҳвандлик воситаларининг ноқонуний айланмасига чек қўйишди.
Хусусан, мазкур пост орқали қўшни мамлакатдан юртимизга кириб келган фуқаро Х.Р.нинг оёғига кийиб олган қора рангли кроссовкаси оғирлиги ҳамда таг қисми қалинлиги божхоначилар эътиборини тортди ва ушбу шахс белгиланган тартибда божхона назоратидан ўтказилди.
Натижада, унинг оёқ кийимлари ичида 4 дона полиэтилен пакетларга ўралган, вазни 594,05 граммни ташкил этувчи “гашиш” гиёҳвандлик воситаси борлиги аниқланди.

Задержана гражданка пытавшаяся в своей обуви пронести более 590 граммов гашиша
Борьба с незаконным оборотом наркотиков стала одним из приоритетных направлений деятельности таможенных органов.
В результате оперативного мероприятия проведенного на днях сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Андижанской области и приграничного таможенного поста “Дустлик” во взаимодействии с представителями Службы государственной безопасности предотвращен очередной факт попытки незаконного перемещения наркотиков.
В частности, сотрудников таможенного поста насторожила странная походка прибывшей с соседнего государства гражданки Х.Р. Также, внимание таможенников привлекла толщина подошвы черного цвета кроссовок, которые были на ней в тот момент.
В ходе последовавшего таможенного досмотра было установлено, что внутри подошвы обуви были спрятаны 4 замотанных скотчем свертка (по 2 в каждой паре) в которых находилось наркотическое средство гашиш общим весом 594,05 грамма.