“Lacetti”даги салкам 404 миллион сўмлик телефонлар манзилга етиб бормади
Турли найрангларни қўллаган ҳолда божхона назоратини четлаб ўтишга бўлган уринишларга қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Хусусан, Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан уяли телефонларнинг ноқонуний айланмасига қарши Асака туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида фуқаро Б.О. бошқарувидаги “Lacetti” русумли автотранспорт воситаси тўхтаган вақтида, ҳайдовчининг розилиги билан Андижон вилояти божхона бошқармаси маъмурий ҳудудига олиб келиниб, транспорт воситаси кўздан кечирилди.
Натижада, автомашина юкхонаси ҳамда салон қисмида полиэтилен қопларга жойлаштирилган умумий қиймати 403,7 миллион сўмлик 629 дона уяли алоқа воситалари ва 2 дона планшет борлиги аниқланди.

В автомобиле обнаружены незаконно ввезенные сотовые телефоны на 404 000 000 сум
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления Государственного таможенного комитета по Андижанской области, на днях проведено оперативное мероприятие на территории Асакинского района направленное на пресечение незаконного оборота мобильных телефонов.
В ходе мероприятия, автомобиль принадлежавший гражданину Б.О. с согласия самого водителя был досмотрен в установленном порядке на административной территории  Андижанского областного таможенного управления.
В результате, в салоне и багажной части автомобиля были обнаружены незаконно перевозимые, без наличия документов 629 единиц сотовых телефонов и 2 планшета на общую сумму около 404 000 000 сум.