Юртимизга маиший техника воситаларини турли найрангларни қўллаган ҳолда ноқонуний олиб киришга бўлган уринишларга божхоначилар томонидан ўз вақтида чек қўйилмоқда.
“Нексия-3” даги найранг иш бермади
Жумладан, Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари Давлат хавфсизлик хизмати чегара қўшинлари ҳарбий хизматчилари билан ҳамкорликда Янгиқўрғон туманида тезкор тадбир ўтказишди.
Ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаро У.И. бошқарувидаги “Нексия-3” русумли автомашина тўхтатилиб белгиланган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада ушбу автомашина салонида олдиндан ясалган яширин жойда тегишли ҳужжатлари бўлмаган, хорижда ишлаб чиқарилган, умумий қиймати 58 миллион сўмлик уяли алоқа воситалари ҳамда уларнинг экран қисмлари борлиги аниқланди.

В автомобиле “Нексия-3” обнаружены потайные места со спрятанными мобильными телефонами
Сотрудниками таможенных органов вовремя пресекаются факты по незаконному ввозу товарно-материальных ценностей на территорию нашего государства.
На днях, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления Государственного таможенного комитета по Наманганской области во взаимодействии с пограничными войсками Службы государственной безопасности проведено оперативное мероприятие на территории Янгикурганского района.
В ходе мероприятия, был остановлен и осмотрен в установленном порядке автомобиль марки “Нексия-3”, за рулем которого находился гражданин У.И.
В результате произведенного осмотра в салоне автомобиля были обнаружены потайные места где были спрятаны иностранного производства мобильные телефоны и дисплеи для мобильных телефонов на 58 000 000 сум.