324 миллион сўмлик сифати кафолатланмаган маҳсулотлар тўхтатиб қолинди
Божхона органлари томонидан товарларнинг ноқонуний айланмасига қарши курашиш ишлари тизимли равишда давом эттирилмоқда.
Хусусан, Андижон вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари Миллий гвардия вакиллари билан ҳамкорликда навбатдаги тезкор тадбирни ўтказишди.
Тадбир давомида фуқаро Э.И. бошқарувидаги “Исузу” русумли автотранспорт тўхтатилиб, ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, автомашина юкхонасида умумий қиймати 324 миллион сўмлик товар-моддий бойликлари ҳамда ёввойи ўсимликлар, ҳашаротларга қарши курашувчи дори воситалари борлиги аниқланди.

Пресечен факт незаконного ввоза товарно-материальных ценностей не гарантированного качества на 324 миллиона сум
2074
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления Государственного таможенного комитета по Андижанской области во взаимодействии с представителями Национальной гвардии проведено очередное оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия, был остановлен и осмотрен в установленном порядке грузовой автомобиль марки «Isuzu», за рулем которого находился гражданин Э.И.
В результате, в грузовом отсеке автотранспортного средства были обнаружены различные товарно-материальные ценности, а также препараты для уничтожения сорняков и насекомых-вредителей на общую сумму 324 000 000 сум. Необходимые товаросопроводительные или разрешительные документы на товар у водителя отсутствовали.