“Ласетти”даги дори воситалари фош бўлди
Сифати кафолатланмаган дори воситаларини ноқонуний айланмасига қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Тошкент вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан Тошкент вилояти Оҳангарон тумани ҳудудида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида, фуқаро Б.А. бошқарувидаги “Ласетти” русумли автотранспорт воситаси тўхтатилиб, ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, автомашинада тегишли ҳужжатлари бўлмаган, хорижда ишлаб чиқарилган умумий қиймати 108 миллион сўмлик, жами 900 дона “Тропикамид 10 мг.” номли дори воситалари борлиги аниқланди.

Из незаконного оборота изъято 900 единиц сильнодействующего лекарственного препарата «Тропикамид»
В частности, в целях выявления и своевременного пресечения незаконного оборота сильнодействующих лекарственных препаратов сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Ташкентской области на днях было проведено оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия проведенного на территории Ахангаранского района Ташкентской области, был остановлен и осмотрен в установленном порядке автомобиль марки “Lacetti”, которым управлял гражданин Б.А.
В результате произведенных проверок в автотранспортном средстве было обнаружено 900 единиц сильнодействующего лекарственного препарата иностранного производства «Тропикамид» на общую сумму 108 000 000 сум. Необходимые товаросопроводительные или разрешительные документы на товар у водителя отсутствовали.