Cифати кафолатланмаган дори воситаларининг ноқонуний айланмасига чек қўйилди
Бугунги кунда божхона органлари томонидан яширин иқтисодиётга қарши курашиш борасида тизимли чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Жумладан, Тошкент вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан, Тошкент шаҳар Яккасарой туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида, пойтахтимиздаги автотураргоҳлардан бирида фуқаро Р.М. хорижда ишлаб чиқарилган ва ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган, умумий қиймати 420 миллион сўмлик 2800 дона “Mesopril Kit” номли дори воситаларини шартли харидорга 9000 АҚШ доллари эвазига сотаётган вақтида ходимлар томонидан тўхтатилиб қолинди.

Предотвращен незаконный оборот лекарственных препаратов
Сотрудниками таможенных органов ведется беспрецедентная борьба с незаконным ввозом и оборотом на территории нашего государства медицинских принадлежностей и лекарственных препаратов негарантированного качества.
Очередное оперативное мероприятие проведено на территории Яккасарайского района столицы сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления Государственного таможенного комитета по Ташкентской области.
В ходе мероприятия, на одной из автомобильных стоянок был задержан гражданин Р.М. в момент незаконной продажи за 9000 долларов США лекарственного препарата иностранного производства “Mesopril Kit” в количестве 2800 единиц, общая стоимость которых составляла 420 000 000 сум. Никаких документов к лекарстенным препаратам у задержанного не оказалось.