Божхоначилар “Киа-карнивал”даги 250 миллион сўмлик найрангни фош этишди
Товар-моддий бойликларнинг юртимизга ноқонуний олиб кирилиши, сақланиши ва айирбошланишига қарши курашиш мақсадида божхона органлари томонидан мунтазам тезкор тадбирлар ўтказиб келинмоқда.
Жумладан, Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан товар моддий бойликларининг ноқонуний айланмасига қарши навбатдаги тезкор тадбир ўтказилди.
Натижада, Фарғона вилояти Фарғона туманининг чегара олди ҳудудидан кузатувга олинган “Киа-Карнивал” русумли енгил автотранспорт воситаси Қувасой шаҳрида тўхтатилиб, ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, мазкур автотранспорт воситаси салонининг орқа қисмига жойланган ҳамда божхона расмийлаштирувидан ўтганлигини тасдиқловчи ҳужжатлари бўлмаган, умумий қиймати 250 миллион сўмлик, 24 турдаги жами 161 дона уяли алоқа воситалари борлиги аниқланди.
Ҳозирда аниқланган ҳолат юзасидан божхона органлари томонидан суриштирув ҳаракатлари давом эттирилмоқда.

Выявлен незаконный оборот мобильных телефонов на 250 000 000 сум
На днях сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Ферганской области проведено очередное оперативное мероприятие, в ходе которого выявлен факт нарушения таможенного законодательства.
В частности, в городе Кувасай был остановлен автомобиль марки «Kia Carnival», за которым было установлено наблюдение.
В результате проведенного осмотра было установлено, что в салоне автомобиля находятся мобильные телефоны в количестве 161 единицы без наличия соответствующих товаросопроводительных документов.
Общая стоимость обнаруженных мобильных телефонов 24 видов по предварительным подсчетам составила 250 000 000 сум.