“Ласетти”даги 146 миллион сўмлик найранг иш бермади
Божхона органлари томонидан яширин иқтисодиётга қарши кураш, хусусан, юртимизга товарларни ноқонуний олиб киришга бўлган уриниш ҳолатларига ўз вақтида чек қўйилмоқда.
Жумладан, Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари Давлат хавфсизлик хизмати чегара қўшинлари ҳарбий хизматчилари билан ҳамкорликда Янгиқўрғон туманида тезкор тадбир ўтказишди.
Ўтказилган тезкор тадбир давомида Янгиқўрғон туманидаги Қизилёзи МФЙ ҳудудида фуқаро А.Ш. бошқарувидаги “Ласетти” русумли автомашина белгиланган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада ушбу автомашина салони ва юкхонасининг яширин жойларига жойланган, юртимизга қўшни мамлакатдан ноқонуний олиб кирилган,  хорижда ишлаб чиқарилган умумий қиймати 146 миллион сўмлик 73 дона уяли қўл телефонлари борлиги аниқланди.

В потайных местах автомобиля обнаружены мобильные телефоны на 146 миллионов сум
В частности, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления Государственного таможенного комитета по Наманганской области во взаимодействии с военнослужащими Пограничных войск СГБ РУз проведено оперативное мероприятие на территории Янгикурганского района.
В ходе мероприятия на территории съезда граждан махалли (СГМ) «Кызылези» был остановлен и осмотрен в установленном порядке автомобиль марки «Ласетти» которым управлял гражданин А.Ш.
В результате осмотра, в салоне и потайных местах багажного отделения автотранспортного средства были обнаружены ранее завезенные на территорию нашего государства незаконными объездными дорогами 73 единицы мобильных телефонов иностранного производства общей стоимостью 146 миллионов сум.