Автомашинадаги 229,6 миллион сўмлик “флешка”лар фош бўлди
Товар-моддий бойликларини юртимизга яширинча олиб киришга бўлган уринишларга қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
Тошкент вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида фуқаро О.Н. бошқарувидаги “Кобальт” русумли автотранспорт воситаси тўхтатилиб, ўрнатилган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада, автомашина юкхонасида ҳорижда ишлаб чиқарилган, божхона расмийлаштирувидан ўтганлигини тасдиқловчи ҳужжатлари бўлмаган, умумий қиймати 229,6 миллион сўмлик 2 710 дона хотира карталари борлиги аниқланди.

В автомобиле обнаружены незаконно ввезенные USB-флеш-накопители на 230 000 000 сум
В результате оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Ташкентской области пресечен факт сокрытого ввоза товарно-материальных ценностей на территорию нашего государства.
В ходе мероприятия на основании полученной оперативной информации был остановлен и осмотрен в установленном порядке автомобиль марки «Chevrolet Cobalt», за рулем которого находился гражданин О.Н.
В результате, в багажной части автомобиля были обнаружены иностранного производства USB-флеш-накопители в количестве 2 710 единиц на общую сумму около 230 миллионов сум. Товаросопроводительные документы к обнаруженным товарам отсутствовали.