Фарғонада 92 дона телевизорларнинг ноқонуний айланмасига чек қўйилди
Товар моддий бойликларини ноқонуний йўллар билан мамлакатимизга олиб киришга уринаётган айрим тадбиркорларнинг ғайриқонуний ҳатти-ҳаракатларини олдини олишга қаратилган тезкор тадбирлар божхона органлари томонидан тизимли равишда ўтказилиб келинмоқда.
Жумладан, Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими томонидан ўтказилган навбатдаги тезкор тадбирда Қўштепа туманида “Олтиариқ-Қўштепа” йўналишида ҳаракатланаётган фуқаро Ў.О. бошқарувидаги “спринтер” юк автотранспорт воситаси тўхтатилиб, белгиланган тартибда кўздан кечирилганида, мазкур автотранспорт воситасида хорижда ишлаб чиқарилган ва божхона расмийлаштирувидан ўтганлигини тасдиқловчи ҳужжатлари бўлмаган, шунингдек махсус маркировка билан маркировкаланмаган умумий қиймати 142 миллион сўмлик 92 дона телевизорлар олиб кетилаётганлиги аниқланди.

Ферганскими таможенниками пресечен незаконный оборот 92 телевизоров
На днях, в результате оперативного мероприятия проведенного сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Ферганской области выявлен факт незаконного оборота товарно-материальных ценностей.
В ходе мероприятия был остановлен и осмотрен в установленном порядке ехавший по направлению “Алтыарык-Куштепа” автомобиль марки “Mercedes-Benz Sprinter”, за рулем которого находился гражданин У.О.
В результате осмотра, в грузовой части автомобиля были обнаружены 92 единицы телевизоров иностранного производства общей стоимостью 142 000 000 сум. Сопроводительные документы к обнаруженным товарам у водителя отсутствовали.