Тамаки маҳсулотларининг яширин айланмасига қарши божхона органлари томонидан тизимли равишда кураш олиб борилмоқда.
“Тамаки” операцияси фош этилди
Жумладан, Наманган вилояти божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари ДХХ Чегара қўшинлари ҳарбий хизматчилари билан ҳамкорликда Янгиқўрғон туманида тезкор тадбир ўтказишди.
Тадбир давомида фуқаро А.Э. бошқарувидаги “Hyundai PORTER” русумли юк автомашинаси белгиланган тартибда кўздан кечирилди.
Натижада ушбу юк автомашина юкхонасидаги хуфя жойларига хорижда ишлаб чиқарилган умумий қиймати 80 миллион сўмлик 7990 қути тамаки маҳсулотлари яширилганлиги аниқланди.

Обнаружены спрятанные под обшивкой стен грузовика табачные изделия
На днях, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по Наманганской области во взаимодействии с военнослужащими Пограничных войск СГБ на территории Янгикурганского района проведено оперативное мероприятие.
В ходе мероприятия было осмотрено в установленном порядке грузовое автотранспортное средство марки “Hyundai PORTER”, за рулем которого находился гражданин А.Э.
В результате осмотра было установлено, что под обшивкой стен грузовика были спрятаны 7990 единиц табачных изделий иностранного производства на общую сумму 80 миллионов сум.