“Исузу”ларга яширилган 300 млн. сўмлик товарлар фош бўлди
Божхона органлари томонидан яширин иқтисодиётга қарши курашиш борасида тизимли тадбирлар амалга оширилмоқда.
Тошкент шаҳар божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан Ички ишлар органлари билан ҳамкорликда ўтказилган ана шундай тезкор тадбирлардан яна бири давомида фуқаролар А.А ҳамда У.А бошқарувида бўлган  “Исузу” русумли транспорт воситалари белгиланган тартибда тўхтатилиб, кўздан кечирилди.
Натижада, мазкур транспорт воситаларининг юкхонасида хорижда ишлаб чиқарилган ва ҳеч қандай ҳужжатлари бўлмаган умумий қиймати 300 миллион сўмлик 12 минг қути сақичлар ҳамда 69 300 дона ёндиргич товарлари борлиги аниқланди.

В ходе одного из очередных оперативных мероприятий, проведенных сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по городу Ташкент во взаимодействии с представителями других правоохранительных органов, были остановлены и осмотрены в установленном порядке грузовые автотранспортные средства марки “Isuzu”, которыми управляли граждане У.А. и А.А.
В результате произведенного осмотра, в грузовой части автотранспортных средств были обнаружены 69 300 единиц зажигалок и 12 000 упаковок жевательной резинки без наличия необходимых товаросопроводительных документов, на общую сумму 300 миллионов сум.