Ўриндиқ остига яширилган 493 миллион сўмлик дори воситалари фош этилди
Хусусан, Тошкент шаҳар божхона бошқармаси Контрабандага қарши курашиш ва божхона аудити бўлими ходимлари томонидан Тошкент вилояти божхона бошқармаси ходимлари билан ҳамкорликда “Навоий” чегара божхона постига кириб келган фуқаро М.Ж бошқарувидаги  “DAF” русумли автотранспорт воситаси божхона кўригидан ўказилди.
Натижада, ушбу автотранспорт воситасининг ҳайдовчи дам олиши учун мўлжалланган ўриндиғи остида хуфёна тарзда яширилган, хорижда ишлаб чиқарилган, тегишли ҳужжатлари бўлмаган умумий қиймати 493,1 миллион сўмлик 5 028 дона сифати кафолатланмаган дори воситалари борлиги аниқланди.

Обнаружены спрятанные под сиденьем грузовика лекарственные препараты на 493 000 000 сум
На днях, сотрудниками Отдела по борьбе с контрабандой и таможенного аудита Управления государственного таможенного комитета по городу Ташкент во взаимодействии с сотрудниками Таможенного управления по Ташкентской области был произведен таможенный контроль в отношении прибывшего на приграничный таможенный пост «Навои» грузового автотранспортного средства марки “DAF”, за рулем которого находился гражданин М.Ж.
В результате проведенных проверок в кабине автомобиля, под сиденьем, предназначенным для отдыха водителя были обнаружены сокрытые от таможенного контроля лекарственные препараты иностранного производства в количестве 5 028 единиц на общую сумму более 493 миллионов сум.